Gra Find & Climb to kolejna aplikacja na Facebooku o charakterze edukacyjnym, głównie przeznaczona dla najmłodszych, ale i dorośli znajdą masę fantastycznej zabawy grając o omawianą produkcję. Na samym początku poznajemy młodą Panią archeolog Julię, która od dawna poszukuje najcenniejsze skarby minionych czasów, a my wcielając się w jej asystenta o imieniu Smith pomożemy jej w tym niełatwym zadaniu. Po wielu latach przygotowań ta szalona dwójka jest gotowa na szaloną podróż, w której zbiorą kolekcję najważniejszych przedmiotów w historii rodzaju ludzkiego. Jednak zadanie nie jest proste i trzeba krok po kroku wspinać się na wieżę czasu.

Find & Climb 001


Na każdym poziomie wierzy w grze Find & Climb czekają na nas liczne zadania, a może to być gra w znajdź różnicę czy też wyszukiwanie konkretnych przedmiotów spełniających wszystkie cechy opisane nam tuż przed startem. Dostajemy następnie planszę z porozrzucanymi przedmiotami i musimy wtedy przetestować naszą spostrzegawczość, a ona nam się tutaj przyda, bo czas mija nieprzerwanie i jeśli nie odnajdziemy tego co nam kazano to misja się nie powiedzie. Im lepiej wykonamy te zadania to otrzymamy więcej bananów. Pamiętajcie również, że każda taka seria zadań pochłania nam energię, odnawia się ona co pewien czas, ale gdy się skończy będziemy musieli poczekać pewien czas, aby móc grać dalej.

Find & Climb 002

Z tego jednak co zdążyłem zauważyć to nie tak łatwo wykorzystać energię do zera w grze Find & Climb, gdyż w trakcie naszej wspinaczki często odnajdziemy różnego rodzaju bonusy. Jeden z nich uzupełnia nam punkty energii i w ten sposób spokojnie możemy kontynuować zabawę. My jako Smith, który tak naprawdę jest bardzo zwinną małpką będziemy przechodzić tak z poziomu na poziom z nadzieją na odnalezienie pożądanych przez Julię przedmiotów.


Na swojej drodze ku szczytowi Wieży Czasu spotkamy również inne postacie i to właśnie od nich po pokonaniu kilku zadań dostaniemy cenne przedmioty do muzealnej kolekcji. Głównie tutaj stajemy przed zadaniem, gdzie trzeba będzie odgadnąć różnicę między dwoma obrazkami. Ale radzę dobrze się przyglądać, łatwo je znaleźć, ale i czasu na to mamy bardzo mało.

Find & Climb 003

W grze Find & Climb nasze pociechy znajdą wiele radości, a i tak pewnie od małego wysyłamy je na naukę angielskiego, więc jest to dodatkowa możliwość, aby doszlifowały ów język. Wiele rzeczy naprawdę trzeba zrozumieć, aby wykonać. W międzyczasie pokazywane są informacje na temat danej epoki, tak więc oprócz rozgrywki mamy również ciekawe dane, które warto, aby nasze dziecko zapamiętało.


Gra Find & Climb jak już wspomniałem to gra edukacyjna, z przyjemną fabułą i grafiką, w którą naprawdę zechcecie pograć dłużej niż w inne ogłupiające produkcje. Dodatkowo jeśli ktoś kocha klimaty związane z archeologią i pewnie grał kiedyś w Secret Relict to i tutaj znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.  


Gry podobne