Oczywiście jeden z Nas zawsze grał Polską i co najdziwniejsze w tym wirtualnym świecie zostawaliśmy zawsze mistrzami. Niestety realia są nieco inne o czym można się przekonać za każdym razem jak rozpoczyna się Euro czy Mistrzostwa Świata.

Ale w tamtych czasach nie było tak szerokiego dostępu do sieci www, więc i twórcy gry nie przywiązywali zbyt dużej wagi do rozgrywek multiplayer. Jednak teraz to się zmieniło i dostajemy wersję online w postaci Fifa World. Co najważniejsze, tym razem gra jest za darmo, więc założę się, że większość fanów piłki nożnej już zaciera swoje ręce i czeka na oficjalne wydanie gry.


Podobnie jak w przypadku innych gier z tej serii naszym polem walki będą stadiony z całego świata. Gracz w Fifa World zajmie się prowadzeniem własnej drużyny piłkarskiej, szkoleniem zawodników, kolejnymi transferami i prowadzeniem swojego teamu do walki w różnego rodzaju turniejach, liga po lidze. Pomyślcie, że jak w innych menadżerach piłki nożnej tak i tutaj stajemy się pewnego rodzaju biznesmenami, którzy zarówno muszą mieć „nosa” w tej sferze jak i żyłkę do interesów. Drużyna musi wygrywać, więc to kogo zatrudnimy na stanowisku trenera ma olbrzymie znaczenie i czasami nie warto patrzeć na to, że jest drożej albo taniej, zdajcie się na swoją intuicję. Przy zakupach graczy już będzie nieco trudniej, tak samo jak w prawdziwym świecie i w tutaj ceny są horrendalnie wysokie, ale jeśli potrafimy odpowiednio zarządzać finansami to one nie powinny grać zbyt dużej roli, dobra inwestycja to jeszcze większy zysk. Zgodzicie się ze mną chyba?

Skład drużyny piłki nożnej

Skład drużyny piłki nożnej

Pewnie zastanawiacie się jak w wersji online Fifa World będą rozgrywane same mecze. Jeśli graliście w którąś z gier z owej serii to już macie odpowiedź. Nic prócz samej grafiki, która de facto będzie trójwymiarowa, się nie zmieni. Rzuciłem szybko okiem na rozgrywkę i aż się zaskoczyłem, tak dopracowanej graficznie wersji Fifa nie widziałem, ale niestety moja grafika nie pozwoliła mi na zabawę na full detalach.


Rozejrzyjcie się, piłka nożna to jakby nie mówić jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na całym świecie. Grają w nią wszyscy od Europejczyków po Japończyków i zawsze znajdą się fani jakiejś drużyny czy to lokalnej czy z innego kraju. W prezentowanej grze na pewno gwarantem sukcesu będzie wiedza, ale bez pasji nic nie osiągniecie bo tu kończy się era menadżerów sportowych, gdzie wynikami starć były suche cyfry, tutaj macie akcje, brutalny niekiedy sport, kontuzje, waśnie i wielkie wygrane. A swoje wyniki możecie prezentować osobom z całego świata.

Modyfikatory kart Fifa

Modyfikatory kart Fifa

Na koniec podkreślę tylko, że Fifa World jest bezpłatną grą jednak jej cała konstrukcja nie pozwoliła na wersję przeglądarkową i aby zagrać musicie najpierw pobrać niewielkiego klienta gry.Gry podobne