EA Mobile i EA Sports właśnie wydali na Androida nową grę FIFA 15 Ultimate Team. Jak widać w tym roku wszyscy producenci gier związanych z piłką nożną skupiają się na trybie Ultimate Team jak i na wciskaniu użytkownikom funkcji pozwalającej handlować gwiazdami piłki, aby mogli oni zbudować tym samym drużynę swoich marzeń. W omawianej dziś APK znajdziemy ponad 10 000 różnych postaci ze świata futbolu i coś koło 500 licencjonowanych drużyn jak i 30 realne ligi i stadiony.

Gracze startują z drużyną złożoną z graczy pochodzących z jednej z czterech początkowych paczek (talii). Od tego momentu mogą rywalizować w wielu grach, rozgrywać mecze zarówno manualnie jak i dzięki szybkim symulacjom, gdzie drużyna przeciwna może być kontrolowana przez AI jak i przez innych graczy. Wykonując wszystko samodzielnie możemy tworzyć dokładnie taki team o jakim zawsze marzyliśmy, zagrać graczami, w których chcielibyśmy się wcielić, jednym słowem każdy, ale prawdziwy fan piłki kopanej powinien właśnie teraz pobierać grę za darmo na Androida.


FIFA 15 Ultimate Team 002

Podczas gry w FIFA 15 Ultimate Team gracze mogą wybierać czy chcą zagrać w wersję klasyczną czy typową dla casuali. W tej drugiej wersji prezentowana jest nam prosta kontrola, gdzie pojawia się statyczny, wirtualny joystick po lewej stronie ekranu u przyciski do sprintu, wślizgów czy strzelania po prawej. Każdy przycisk ma tak naprawdę odmienne funkcje, a wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujemy w grze, raczej w jakiej znajduje się kontrolowany przez nas zawodnik.

Co do klasycznej kontroli to możemy korzystać z tzw. d-pad’a, czyli pływających opcji, które aktywują się i znikają w zależności od tego kiedy umieścimy swój kciuk po lewej stronie ekranu. Dodatkowo z prawej strony mamy oddzieloną część kontrolną. Gracze tutaj wybierają spośród wielu poziomów trudności gry tak aby dostosować się najlepiej według własnego poziomu zaawansowania i posiadanych umiejętności.


FIFA 15 Ultimate Team 003

Możemy w FIFA 15 także wybierać pomiędzy trybem pojedynczego gracza w kolejnych sezonu, turniejami, czy też mamy do dyspozycji szybkie mecze przeciwko drużynie rywala albo przeciwko drużynie tygodnia.

Po każdej grze gracze są nagradzani monetami. Możemy równie dokupić nową paczkę kart za walutę premium, ale również jest kilka sposobów, aby zdobywać je za darmo. W swoim magazynie posiadamy wiele rozmaitych przedmiotów od graczy, po używany przez nich sprzęt, itemy konsumpcyjne i klubowe gadżety (stroje, piłki, karty stadionowe i wiele więcej). Przedmioty dla graczy zwiększają nam bonusy jakie zyskujemy po wykorzystaniu itemów konsumpcyjnych. Owe itemu mogą być używane na naszych piłkarzach i czasowo zwiększają ich jakość podczas gry. Co jakiś czas również mamy okazję otrzymać darmowe przedmioty jak monety czy paczki z kartami, dzięki którym możemy zakańczać określone cele itp. Gracze mogą również rekrutować/kupować nowych graczy na Rynku Transferowym.


FIFA 15 Ultimate Team 004

Gra FIFA 15 Ultimate Team jest obecnie dostępna do pobrania za darmo na iTunes App Store jak i Google Play czy na Windows Phone Store (pod Windows 8).


Gry podobne