Feudon to darmowa gra przeglądarkowa osadzona w czasach średniowiecznych. W grze gracze mają za zadanie zbudować własny zamek i dowodzić jednostkami w walce przeciwko tysiącom innych graczy. Jednak nie będę ukrywał, że gra Feudon jest niczym innym jak odnowioną wersją gry Epicx, oferuje ten sam gameplay jaki znamy z w/w produkcji, a także dobrze nam znanych gier jak Senatry i Call of Roma.

Osadzona w dawnych czasach jakie znamy z historii Europy, gra wpycha graczy w wojnę z rebelią i innymi gaczami. Każdy z Nas otrzymuje tutaj swoje miasto, gdzie przeważają różnego rodzaju budynki wliczając w to Senat, Storeroom, Armory, Granary i cottages, które musimy zbudować i systematycznie umieszczać. Wraz z naszym rozwojem dostajemy dostęp do większej palety budynków, większej ilości funkcji. Na przykład można przejąć gospodarstwa poza naszym miastem i zbierać tam uprawy jak tylko osiągniemy poziom 10.


feudon 001

Jednak odblokowywanie kolejny struktur i niekończące się ulepszanie nie jest czymś nowym dla zapalonego strategia, więc dla takich osób nic tutaj nie będzie obce, budowanie, trenowanie jednostek i bohaterów, kupowanie i ulepszanie broni i zbroi, czy nawet zbieranie podatków.

Feudon prezentuje nam również obecnie bardzo popularny system akumulacji czasu. Jednym słowem nie ważne co ulepszamy, czy zbieramy podatki, albo ulepszamy broń, możemy zawsze umieścić na kolejce zadań nowe czynności. Jedno będzie wykonywane za drugim, ale musi upłynąć pewien czas, zresztą chyba nie muszą Wam tłumaczyć, że odliczanie wykonania jednej czynności musi się zakończyć zanim zacznie się kolejna.


feudon 002

Musimy również zadbać o właściwy trening naszego bohatera, zarówno pod względem ataku jak i obrony, ale każde takie ćwiczenia zajmują określoną ilość czasu. Jeśli chodzi o szkolenie naszych bohaterów to nie działa tutaj mechanizm akumulacji i będziemy niekiedy cofać się do wcześniejszych zadań, aby zebrać dodatkowe doświadczenie. Ale musimy odczekać odpowiednią ilość czasu, aż zakończy się dane szkolenie, choć zawsze pozostaje opcja zapłacenia prawdziwą kasą za każdym razem, gdy zapragniemy je przyśpieszyć.

feudon 003


Tak czy inaczej gra Feudon zawiera wszystko co poznaliśmy w Epicx, oprócz systemu akumulacji czasu i ruletki, którą można zakręcić, aby zdobyć rzadkie, ale cenne nagrody. Gracze wykonują wszystko co wiąże się z ulepszaniem miasta, uprawą na farmach i wydobywaniem surowców. Jednak wciąż skupiamy się tutaj przede wszystkim na mozolnych i schematycznych czynnościach, a jak dołożyć do tego słabą grafikę to dostajemy bardzo słaby produkt jak na dzisiejsze czasy. Feudon nie prezentuje nam sobą niczego oryginalnego albo specjalnego aby zainteresować wielbicieli gier strategicznych.


Gry podobne