Uprawiaj ziemię w tajemniczym lesie, twórz magiczne przedmioty przydatne na farmie i rozbudowuj swoją wioskę, aby móc odkrywać nowe tereny. Udekoruj swój ogród, a w wolnej chwili wybierz się na wędkowanie. Na naszej kolorowej farmie w Farm Tales musimy pomóc przesłodkim jej mieszkańcom. W głębi lasu czyha niebezpieczeństwo, pomóżmy uratować tym cudnym zwierzakom ich rodzinny dom.

Podobnie jak w wielu grach farmerskich tak i w Farm Tales, oprócz uprawy roli zajmiemy się także wieloma innymi sprawami, jak chociażby rozbudową swojej osady, o kolejne budynki sprawiające, że będzie ona się rozwijała jeszcze szybciej i zarabiała sama na własne utrzymanie. Aby uprawiać rolę potrzebujemy kilku grządek na początek i dostaniemy je wraz z pewnym zestawem nasion, które zasadzone obrodzą nam w plony, które możemy sprzedawać za srebrne monety, albo zostawić na dalsze obsianie pól. Każda roślina potrzebuje pewnego okresu czasu, aby mogła dojrzeć, a przy zbieraniu daje nam zarówno doświadczenie jak i zwiększoną ilość plonów. Przykładowo zasadzona kukurydza obrodzi w 2 kukurydze i przyniesie nam przy zbiorze punkt doświadczenia jak i 25 monet. I choć nasiona kosztują po 33 monety to biznes się opłaca. Za 33 zasadzimy jedną kukurydzę, która w efekcie da nam dwie, a te dwie obrodzą w cztery, cztery w osiem, a osiem w szesnaście.


Praca na farmie bywa bardzo uciążliwa

Rozumiecie już powiązania? Z drzewami owocowymi jest jednak nieco inaczej, rosną one i gdy osiągną pewien poziom zaczynają przynosić nam owoce, ale każde zakupione drzewo rodzi owoce po kilka razy, po czym znika. Za każdym zbieraniem mamy również ściśle określoną ilość owoców. Niestety nie możemy zasadzić jabłka, aby wyrosła nam jabłoń. Owoce posłużą nam do czegoś innego w dalszej ich obróbce.

Zostań farmerem w leśnej osadzie

W Farm Tales ważne są także dekoracje, gdyż to one upiększają nasz kawałek ziemi. Możemy wyłożyć chodniki, albo zasadzić piękne rabatki z kwiatami. Wybór należy do was.


W tej części lasu, oprócz dzikich zwierząt mieszka również wiele przyjaznych istot. Poznamy sympatycznego żółwia czy inne, równie urocze persony, od których dostaniemy kolejne zadania i misje. Na starcie gry będą to typowe, samouczkowe zadania, abyśmy mogli nauczyć się wszystkiego, co potrzebne jest do prowadzenia własnej farmy w tych trudnych warunkach.

Buduj własną osadę dla zwierząt

Jeśli na naszej farmie zabraknie już miejsca pod nowe budynki, czy też pod uprawy to można ją powiększyć, ale trzeba spełnić wymagania odnośnie poziomu jak i posiadać w zanadrzu odpowiednią ilość monet. Oczywiście dzięki walucie premium Woobees możemy pominąć to i automatycznie powiększyć cały teren. O darmowe Woobees jest dość ciężko, choć w kolejnym artykule/poradniki na temat Farm Tales postaram się zamieścić kilka wygenerowanych linków, które dodadzą wam nieco owej waluty za free.

Gra Farm Tales jest idealnym wyborem dla każdego dziecka, które chce spędzić miło wolny czas. W grze nie ma przemocy, nienawiści, ani żadnych treści, które zaszkodzi naszym pociechom, ale z doświadczenia wiem, że podobne gry wybiera coraz więcej osób ze starszego pokolenia. Grafika jest kolorowa, a dźwięki naśladujące życie w lesie – przyjemne dla ucha.


[youtube id=”gnCz1lyrns0″ width=”673″ height=”356″]

Zdjęcia z gry


Gry podobne