Rolnictwo jest niezbędne, aby utrzymać przy życiu tak wielu ludzi jacy obecnie żyją na ziemi, ale praca na farmie jest dość ciężka i nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty. Każdego dnia rolnicy zmagają się ze szkodnikami, gryzoniami, złą pogodą czy zadłużeniem spowodowanym choćby zakupem kawałka nowej ziemi. Od rana do zmroku każdy rolnik pracuje, nie ma tutaj 8-godzinnego czasu pracy jak w ZUSie czy skarbówce.

Docenić pracę rolników możecie dzięki wirtualnym aplikacjom symulującym życie na farmie i dziś chciałem napisać co nieco o jednej z nich, dokładnie o Farm Story 2.


Piękna i schludna farma to podstawa

Farm Story 2 wrzuca nas w wir rolniczej zabawy na mało produktywnym gospodarstwie. Do nas należy zadanie przywrócenia tutaj jej dawnej świetności, musimy zacząć uprawiać ziemię, hodować krowy i otworzyć przy okazji swój mały sklepik. Zarabiamy głównie na dostawach warzyw, jajek czy innych produktów odzwierzęcych. Zarobione pieniądze możemy ponownie inwestować w rozwój całego rancza, tak zaczyna się niekończący się wir/krąg pracy na farmie, tak zaczyna się wasze zabawa. (Kliknij, aby dowiedzieć się jak grać?)

Nasze życie w Farm Story 2 polega głównie na tapnięciach na ekran naszego uprzędzenia, robimy to podczas zakupów, podczas sadzenia roślin czy karmienia zwierząt, ale i na tym nie koniec bo później trzeba zebrać plony, oczyścić pola i zasadzić wszystko na nowo – to się nigdy nie kończy, chyba że wyrzucimy z naszego urządzenia samą grę.


Podobnie sprawa wygląda ze zbieraniem produktów jakie dają nam zwierzęta, z tą różnicą, że po zebraniu nie produkują one wszystkiego na nowo, musimy je najpierw nakarmić, przy czym dostajemy śmieszne, niekiedy nieco głupie animacje.

Nie da się jednak uniknąć wrażenia, że wiele elementów skopiowano z FarmVille, choć z drugiej strony co innego da się jeszcze wymyślić w farmerskich grach, chyba już znajdziemy w nich wszystko, a może nie?

Zaopatruj okoliczne sklepy i zarabiaj


Poszerzenie farmy w Farm Story 2 to nie łatwe zajęcie, prócz gotówki potrzebujemy całej masy, rzadko występujących w grze przedmiotów – nawet jakiś map – tylko po co? Aby zdobyć to wszystko musimy regularnie dostarczać produkty do okolicznych sklepów, ale i po pewnym czasie zdacie sobie sprawę jak jeden czy dwa przedmioty nie będą chciały wypaść, że gra nastawiona jest na wyłudzanie od nas kasy, kasy na przyśpieszenie pewnych działań czy na zakup właśnie tych wyżej wspomnianych przedmiotów. Kasę wydamy na diamenty, a one zrobią za nas resztę i musicie wiedzieć, że wydawca nie dał nam zbyt wielu sposobów na zdobycie gemów za darmo.

Gra Farm Story 2 nie jest jeszcze tragicznym produktem, to normalna gra farmerska z systemem freemium. Grafika wygląda dość słodko, ale przysłowiowych czterech liter nie urywa. Możemy odwiedzać farmy innych graczy, ale mnie osobiście nie zatrzymała na długo i nie sądzę, aby było inaczej z wami, znam o wiele lepsze gry z tego gatunku, więc tutaj nie straciłem zbyt wiele czasu.

Gra Farm Story 2 dostępna jest do pobrania za darmo na iOS i urządzenia z systemem Android.


Gry podobne