Farm Kingdom to przeglądarkowa gra łącząca w sobie elementy zarówno gry farmerskiej jak i fabularnej, gdzie znajdziemy nie tylko wspaniałą rozgrywkę dla każdego farmera, ale również wiele mini gier w stylu puzzle. Zaczynając rozgrywkę dostajemy niewielką część ziemi, gdzie będzie nasza mała działka. Staniemy przed zadaniem budowy naszego domku, założenia sadu i zdobycia wielu z dostępnych struktur gospodarskich, w których hodować będziemy różne zwierzęta. Jednak nie obędzie się tutaj bez walki z licznymi chwastami, które systematycznie będą uprzykrzać nam życie. Studio Mail.ru nie zapomniało także o aspekcie ekonomicznym więc będziemy mogli zająć się handlem naszymi towarami.Dodatkowo mamy możliwość gotowania różnorakich potraw w Farm Kingdom z tego co wyhodujemy, ale uwaga bo w roli kucharza możecie zatracić poczucie czas, gdyż naprawdę dobrze wykonano tutaj ową funkcję. Jednak zapytacie po co w ogóle zajmować się gotowaniem, a co jeśli zabraknie nam energii w grze? Różne potrawy mogą ją zregenerować, a także przygotowane tak dania można podarować znajomemu w grze czy spróbować sprzedać na rynku.

Kucharz w farm kingdom


Jeśli chodzi o potrzebne surowce to zdobędziemy je uczestnicząc w wielu logicznych mini gierkach, a każde zdobyte zasoby możemy przeznaczyć na budowę przeróżnego rodzaju budynków. Kolejną dostępną profesją w grze poza górnictwem i gotowaniem jest łowienie ryb. Na początek musimy skompletować sprzęt potrzebny do wędkarstwa jak: wędka, żyłka, haczyk i przynęta. W sumie wszystko możemy zakupić w sklepie gry. Później już tylko zaczynamy łowić. Jak nam ryba zacznie brać, spławik zniknie pod wodą, a my usłyszymy dźwięk dzwoneczka co będzie równoznaczne z tym, że musimy wyciągać rybę. Podczas brania pokazuje nam się na dole pasek postępu, musimy utrzymywać kursor myszy na ikonce rybki, a im dłużej nam to będzie wychodzić tym większe szansę na wyciągnięcie jej z wody. Jeśli rybka przesunie się maksymalnie w prawo to ryba jest nasza, jednak jeśli wszystko pójdzie w lewo to oznacza nie nic innego jak zerwanie się naszej zdobyczy. Jednak ostrzegam od razu, że czasem może nam ryba zniszczyć haczyk i trzeba będzie go zakupić na nowo. W sumie oczywiste jest to, że im lepszą przynętę założymy tym większą i cenniejszą rybę złowić możemy.

farm kingdom

W naszym ogrodzie mamy możliwość sadzenia różnych roślin, krzewów, drzewek owocowych itp., ale należy je podlewać, pielić i nawozić, aby nam nie zwiędły. Na nasze plony czyhają także różnego rodzaju szkodniki, więc od czasu do czasu należy je przepędzać. Więc uważaj na jadowite węże, złodziejaszki borsuki i wredna kopacze krety. Dodatkowo możemy zbudować budynki gospodarcze jak królikarnia, obora czy kurnik. Z oboru i kurniku pozyskamy zarówno jajka, mleko jak i różnego rodzaju mięsa, a wiadomo, że najlepsze potrawy nie obędą się bez tych składników. Króliki mają piękne futerka więc można nieźle na tym zarobić sprzedając je na rynku. Czasem tak bywa, że aby postawić nowy budynek potrzebujemy różnych surowców, w sumie drewno zdobędziemy wycinając drzewa, a niektóre surowce z górnictwa, jednak wiele z potrzebnych nam rzeczy trzeba zbierać dłuższy czas poprzez różnego rodzaju kolekcje, gdy zbierzemy wszystkie elementy danej kolekcji to możemy dostać różne przedmioty i narzędzia jak: Sztabka miedzi, Gwoździe miedziane czy też Hebel. Elementy do kolekcji wypadają kolejno z takich prostych czynności jak usuwanie chwastów, zbieraniu plonów czy podbieraniu jajek albo innych produktów od zwierząt gospodarczych. Wiele z nich zdobędziemy również z licznych zadań jakie napotkamy na naszej drodze.


Farm Kingdom

Oczywiście w grze Farm Kingdom znajdziecie wiele elementów społecznościowych takich jak lista życzeń, w której wyrażamy nasze potrzeby, a dzięki temu nasi znajomi wiedzą czym nas obdarować. Możemy również odwiedzać naszych znajomych i pomóc im w codziennych czynnościach. W sumie i tak pewnie się domyślacie, że można wysyłać prezenty, bo w sumie po co byłaby lista życzeń.

Jeśli chodzi o aspekt graficzny gry Farm Kingdom to prezentuje się wszystko bardzo pięknie, a liczne animacje udowadniają wspaniały graficzny kunszt pracowników Mail.ru.Gry podobne