W magicznym świecie przeglądarkowej gry FantasyRama, elfy, wróżki i mistyczne stworzenia współistnieją pod ochroną Potężnego Drzewa Życia. Jest to piękna kraina marzeń, nad która zawisło ryzyko zniszczenia, a zatem bardzo potrzebuje bohatera lub bohaterki, która może stanąć na wysokości zadania, aby uratować świat i przywrócić pokój. W cieniu świętego drzewa życia, delikatne wróżki przygotowują się, aby opowiedzieć wam tajemnice wszystkich stworzeń. Wyrusz w pełną przygód podróż do świata bajek, baśni, spotkaj tutejszych mieszkańców, którzy są równie tajemniczy jak sama ziemia, rośliny i zioła, zdobądź magiczną moc, aby bronić ten cenny świat. Odkryj tajemnice świata wróżek w tym magicznym ogrodzie!

gry mmo fantasy rama


Całość gry pewnie będzie się opierać na sukcesie serii Rama, ale nie miejcie zbyt wygórowanych oczekiwań co do tej gry. Mowa tutaj o odbudowie Drzewa Życia, które jest źródłem energii wszystkiego co nas otacza, musimy ratować ten świat, ble ble ble. Ładnie ubrane brednie, aby wszystko wyglądało bardziej legendarnie i heroicznie. Gra FantasyRama jest jednak kolorową grą farmerską, jak dla mnie za kolorową, gdzie fantasy z tradycji przeszło do karykatury. Dlaczego? Bo gra nie ma nic wspólnego z fantasy, to tylko przebranie dla kolejnej farmerskiej gry. A co gracz może tutaj robić? Wybierać nasiona, uprawiać rośliny, zająć się żniwami, albo iść do łóżka spać. Rośliny jak i inne elementy mają komiczne nazwy, już nawet nie będę przytaczał odpowiednich przykładów, ale na pewno dzieci znajdą tutaj coś dla siebie, choć osobiście znam siedmiolatka co ma większe wymagania wizualne i te odnośnie gameplay'u.

gry mmo fantasy rama 1

W grze FantasyRama klikamy na pusty kwadracik i zakładamy małe pole, możemy wybrać zarówno małe, średnie i duże, sadzimy tam roślinki i czekamy aż wyrosną. Dla szybszego wzrostu możemy rośliny podlewać, nawozić itp., więc nic nowego, bo już w kilku grach farmerskich były takie opcje.


Dodatkowo gra FantasyRama oferuje nam zwierzaki, jak Gekon czy trująca Żaba, możemy dla nich produkować żywność, dbać o nie, poić, ale też trzeba sprzątać cały bałagan po nich. Jedzenie dla nich wykonamy tylko jeśli mamy określone składniki/rośliny w magazynie. Czasami w grze pojawiają się złe wróżki, których musimy się pozbywać i to w miarę szybko. Ale w grze głównie będziemy powiększać nasze uprawy, zdobywać punkty doświadczenie – a to odblokuje nam nowe rośliny, zwierzęta, budynki i funkcje.

gry mmo fantasy rama 2

Zresztą FantasyRama może być dobrym miejscem, jeśli ktoś preferuje prostą rozgrywkę, koncentrując się tylko na rolnictwie. Ale ci, którzy łakną podniecenia i wyzwań prawdopodobnie muszą trzymać się z dala od tej gry.Gry podobne