W grze Family Guy: The Quest for Stuff naszym zadaniem jest odbudowanie Quahog po tym jak Peter i Ernie kompletnie je zniszczyli. W tym celu musimy pomóc Peterowi oczyścić miasto ze śmieci i odszukać inne postaci wliczając w to również Stewiego. Podczas gdy w trakcie gry łatwo się zarabia monety to już trudno to samo powiedzieć o małżach (clams), no chyba że macie za dużo wolnej gotówki. Jednak dziś powiem Wam zarówno jak za darmo zdobywać małże jak i będzie nieco o samej strategii gry i o tym jak ogólnie grać, aby wygrywać, więc zapoznanie się z poniższym poradnikiem powinno być podstawą każdego początkującego gracza.

Jak zdobywać darmowe małże i monety od znajomych


The Quest for Stuff 001

W grze mamy możliwość podpięcia naszego konta do Facebooka i Google+ i radzę zrobić to jeszcze na początku zabawy, głównie dlatego że pozwala nam to codziennie odwiedzać znajomych w grze, ich wersję Quahog i przy okazji zbierać kasę. Niekiedy losowo mogą wypaść nam darmowe małże, więc postarajcie się wykorzystywać odwiedziny u znajomych każdego dnia.

Jeśli chcecie już coś kupić za prawdziwą kasę to wybierzcie małże, a nie monety


The Quest for Stuff 002

Monety w grze zdobywa się w miarę łatwo i szybko. Małże zaś są bardzo rzadkie i dostajemy je za darmo jedynie w dużych zadaniach lub podczas zdobywania nowego poziomu. Tym samym jeśli macie już coś kupować za prawdziwe pieniądze to niech to będą małże, nie monety.

Nie używaj małż do przyśpieszania zadań


The Quest for Stuff 003

Już pisałem o tym jak ciężko za darmo zdobywa się małże, także równie ważne jest to, abyście nie wydawali ich na lewo i prawo, zwłaszcza może was skusić przyśpieszanie zadań i szybsze odebranie nagrody. Jednak prawda jest taka, że nie opłaca się skórka za wyprawę i stracimy więcej niż możemy zyskać.

Dłuższe zadania zostaw na koniec sesji z grą

The Quest for Stuff 004

Jeśli mamy kilka zadań do wykonania to w trakcie, gdy jesteśmy online wykonujcie te najkrótsze, a dopiero na koniec pozostawcie te dłuższe, na czas gdy wyjdziecie z gry. Oszczędzicie sobie tym samym czasu i nerwów.

Upewnij się, że każda postać w grze coś robi zanim z niej wyjdziesz

The Quest for Stuff 005

Jak już odblokujemy kolejne i kolejne postacie to warto sprawdzać czy coś dla nas robią czy czasami nie obijają się gdzieś po kątach, zwłaszcza tuż przed zamknięciem gry. Jeśli pozostawimy wszystkich zajętych to po kolejnym wejściu do zabawy czeka na wór pełen monet i doświadczenie do zebrania.

Najmuj nowych budowniczych

The Quest for Stuff 006

Na początku gry mamy tylko jednego budowlańca, tym samym możemy pracować jedynie nad pojedynczym projektem w danej chwili i w tym czasie nie możemy budować niczego więcej. Gra Quest for Stuff pozwala nam jednaj nająć kolejnych pracowników, ale każdy nowy kosztuje nas dość sporo małży. Wydatek się jednak opłaca, gdyż niedługo zaczniemy budować i ulepszać więcej i dzięki nowym dłoniom do pracy czas oczekiwania znacznie się skróci.

Krótkie zadania to prosty sposób na szybkie monety

The Quest for Stuff 007

Czasami przychodzi chwila, w której musimy zarobić sporo monet w krótkim czasie. Najprostszym sposobem, aby to osiągnąć jest wysyłanie postaci na krótkie zadania. Zadania wymagające współpracy dwóch postaci jak choćby Petera i Quagmire są dobrym wyborem, gdyż doświadczenia i monety zdobywają wtedy dwie postaci, a nie tylko jedna.

Buduj tylko to co przynosi korzyści

The Quest for Stuff 008

Kliknij na przycisk inwentarza, aby zobaczyć jak dużo doświadczenia i monet zarobisz z określonej budowy czy przedmiotu. To ważne bo może nie chcesz budować czegoś co nie przyniesie ci szybko wymiernych korzyści. Na starcie skup się jedynie na budynkach i przedmiotach, które dają jak najwięcej kasy i XP.

Przechowuj budynki i przedmioty, na które obecnie nie masz miejsca

W trybie budowy możemy przechowywać budynki i inne przedmioty na które nie mamy miejsca w obecnej chwili. Jest to dobre rozwiązanie jak chcemy w nowym miejscu zmienić koncepcję rozwoju i poprawić swoja płynność finansową.

FaceSpace pozwala na szybki przegląd postaci

The Quest for Stuff 010

FaceSpace to coś w rodzaju Facebooka dla postaci z gry. To dobre miejsce, w którym możemy sprawdzić jak dużo doświadczenia posiada nasza postać i tym samym łatwiej nam podjąć decyzję nad kim popracować, aby podnieść jego poziom. Czasami system oszczędza nam mnóstwo czasu, bo wyobraźcie sobie przeglądanie ich wszystkich ręcznie jeden po drugim.

Jak odblokować Stewie?

The Quest for Stuff 011

Wiele osób zadaje mi pytanie jak mogą odblokować Stewiego. Znajduje się ona w ósmym okręgu i dostaniemy go jak zbudujemy Bob Funland. Jego odblokowanie kosztuje spore ilości małży, więc jeśli naprawdę chcecie go mieć to zacznijcie oszczędzać już teraz.


Gry podobne