Królowa wróżek szuka pomocy i prosi o nią właśnie nas w grze na przeglądarkę FairyWalk, którą można znaleźć na portalu Facebook. Nasza pomoc polegać będzie na zbieraniu klejnotów i odbudowa piękna tego świata, ale zastanawiacie się jak tak naprawdę my możemy to zrobić? Zbierając właśnie owe klejnoty, używając błogosławieństw starożytnych i specjalnych, magicznych umiejętności. Będziemy tutaj otoczeni przez wróżki, jednorożce i magiczne przedmioty, czy może być coś wspanialszego?

Płatna czy bezpłatna?

Zanim zaczniemy naszą przygodę w grze FairyWalk musimy zdecydować jaki typ gry wybierzemy. Możemy grać zupełnie za darmo, albo wydać nieco naszej prywatnej kasy. Jednak musimy być dobrze przygotowani jeśli chcemy stawić czoła całemu złu. Najlepszą praktyką w grze będzie nauka w darmowym trybie. Tutaj nic nie zarobimy, ale za to wytrujemy swoje umiejętności i zaznamy nieco relaksu. Jak już tylko zaczniemy zabawę to rozpoczynając każdą rundę tracimy jedno życie, a jeśli już nam się skończą to trzeba będzie poczekać 10 min na kolejne. Na godzinę możemy wykorzystać maksymalnie 5 żyć. Jednak jeśli taki tryb nie zadowoli Was to zawsze można zagrać za kasę, wystarczy postawić troszkę naszej wirtualnej waluty. Jednak tutaj, aby wygrać musimy osiągnąć pewien próg punktowy. Jeśli nam się to uda to kasa jaką postawiliśmy na początku zostanie podwojona.


fairywalk 001

Gameplay

Grając w wersję płatną gry FairyWalk automatycznie bierzemy udział w turnieju. Trzech graczy zostaje wyłonionych raz w tygodniu (ci z największą liczbą punktów) i zdobywają bonus w postaci wirtualnej waluty gry, odpowiednio 10000, 5000 i 3000. Zasady gry są bardzo proste, musimy zebrać jak najwięcej diamentów tego samego rodzaju jak to tylko możliwe, ale nie mniej niż 3 (elementy z gier typu match 3). Wszystkie łączone przez nas elementy muszą sąsiadować bezpośrednio ze sobą, a my tworzymy jeden, jak najdłuższy łańcuch. Jeśli chodzi o punktację to jak się domyślacie im dłuższy łańcuch tym więcej punktów ląduje na naszym koncie. Złączenie trzech klejnotów daje nam 3 punkty, ale jeśli uda nam się połączyć ich 10 to dostaniemy 150 punktów.

fairywalk 002


W trakcie gry warto od czasu do czasu rzucić okiem na czas, który bezustannie przypomina nam o tym, że musimy się spieszyć, aby zdobyć maksymalną liczbę punktów. Ale najlepszym sposobem na to jest używanie różnych specjalnych efektów i błogosławieństw. Im więcej na końcu rundy dostaniemy punktów tym więcej otrzymamy doświadczenia, a to poprowadzi nas na wyższe poziomy.

Różne poziomy trudności

W grze FairyWalk możemy również wybierać poziomy trudności spośród: small, medium i large. W zależności od tego wyboru dostaniemy większą bądź mniejszą planszę wypełnioną klejnotami. Ale wraz z poziomem nie tylko zwiększa się plansza do gry, ale również większy jest prób punktowy jaki musimy zdobyć, aby zakończyć grę sukcesem. Ale załóżmy, że początki nie były dla nas zbyt owocne i wydaliśmy całą naszą kasę (walutę gry). Co teraz? Otóż co cztery godziny dostajemy 250 sztuk owej waluty, więc raczej zawsze będziemy mieli za co zagrać.

fairywalk 003


Ratuj się boostami

Wcześniej wspomniałem o bonusach, które pomogą nam zdobyć większe ilości punktów w FairyWalk. Na samym starcie możemy tylko zakupić dwa z nich, a są to: Combinator – miesza losowe klejnoty i ustawia je w jednym kolorze, kosztuje 120 fairywalkmoney, ale za to dostaniemy również 400 punktów do puli całkowitej. Innym bonusem z jakim spotkamy się na starcie jest Teleport, zmienia on wybrany klejnot na nowy i dodaje nam 700 punktów. Innymi ciekawymi dodatkami są błogosławieństwa, ich siła zależy od naszego poziomu. Pozwalają nam na zdobywanie większej ilości punktów przez określony czas.

Gra FairyWalk jest kolorowa, ale jak dla mnie zbyt przesłodzona, a same klejnoty są tak niewyraźne, że prędzej można popsuć sobie wzrok niż spełnić kolejne, coraz wyższe progi punktowe jakie stawia przed nami każda runda. Jednak mimo swoich wad, dziewczyny powinny miło spędzić tutaj czas bo coś nie sądzę, że jakiś facet marzy o jednorożcach i wróżkach w grze, nawet tej społecznościowej.


Gry podobne