Fairy Village jest grą przeglądarkową, budowlaną na portalu facebook. Fabuła została osadzona w świecie fantasy pełnym wróżek i domków z grzybów. W grze gracz buduje swoją własną wioskę wróżek w zaczarowanym lesie. Udekoruj swoją wioskę budując przeróżne budynki i stawiając dekoracje, a także kolekcjonuj pył wróżek z budowli czy też zdobywaj doświadczenie aby odblokować itemy dostępne na wyższym poziomie. Ulepszaj istniejące budynki, a zobaczysz jak cudownie zmieniają swój wygląd. Dodatkowym elementem w grze są mini gry, dzięki którym mamy szansę odblokować specjalne budynki. Wszystkie budynki w grze generują pył wróżek przez cały czas. Jest to główna waluta w grze, za którą będziemy kupować budynki itp. Każdy z budynków może pomieścić różną ilość owego pyłu. Najeżdżając myszką na dany element zobaczymy szczegóły dotyczące ilości wyprodukowanego pyłu oraz tego ile się jeszcze zmieści go w danej lokacji. Jeśli budynek jest pełny to przestaje produkować pył póki go nie wypróżnimy. Zbierając pył dostaniemy również pewną ilość doświadczenia. Po pobraniu licznik zaczyna znowu pracować i czekamy, aż się wszystko zapełni. Jednak sam exp dostaniemy również za samo zbudowanie czegokolwiek. Każdy z domków może być ulepszony do maksymalnie 3 poziomu, jednak workplace nie mogą być w ogóle ulepszane. Każdy z budynków wymaga różnego czasu na ukończenie budowy czy ulepszenia i nie produkuje pyłu podczas budowy/ulepszania.

W grze znajdziemy również pełno zadań, choć te początkowe są łatwe to służą głównie temu aby gracz poznał jak najlepiej całą mechanikę gry.


Naszą wioskę oczywiście można powiększyć gdy zabraknie nam miejsca do 37 pól na 37 (37×37) kupując specjalną rzecz w sklepie gry.

Grafika w grze jest standardowa, jedni powiedzą, że za kolorowa i słodka inni powiedzą, że cienka i beznadziejna, ale to wszystko kwestia gustu. Gra używa nowej formy rozszerzonego ekranu na facebooku, ale równie dobrze możemy włączyć full screen mode. Jeśli chodzi o muzykę czy inne efekty to są całkiem dobre jak na taką produkcję. Grę poleciłbym głównie dla kobiet, gdyż raczej normalny facet nie interesuje się wróżkami.


Gry podobne