Fairy Farm jest to gra od rosyjskiego deweloper Game Garden, która najpierw pojawiła się w 2012 roku na Facebooku, a teraz zaczyna zachwycać graczy na całym świecie na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem. Gra pozwala nam stworzyć własną postać, możemy wybrać pomiędzy płcią męską i żeńską i wybrać kilka predefiniowanych wyglądów, ale równie dobrze możemy sami zadecydować o kilku rzeczach odnośnie wyglądu naszej postaci. Następnie rozpoczyna się krótki samouczek, który pokazuje nam jak podlewać drzewa, sadzić rośliny itp. Dodatkowo otrzymujemy masę, nudnych zadań w stylu „zasadź x razy daną roślinkę” i mimo wszystko musimy to przeżyć, aby przejść do dalszej zabawy.

Zbuduj cudowny ogród pełen wróżek

Fairy Farm szczyci się dobrą i estetycznie wykonaną grafiką, delikatnymi aczkolwiek płynnymi animacjami i doskonałym podkładem dźwiękowym. Po pewnym czasie muzyka staje się uciążliwa, ale nie ma problemów z jej wyłączeniem. Postacie może i nie zachwycają, ale widać wyraźne nawiązania do popularnych bajek jakie na co dzień oglądamy w TV, jak choćby My Little Pony: Friendship is Magic.


Fairy Farm 003

Niestety sam gameplay nie zachwyca jak graficzna oprawa tytułu. Nasze oczekiwania szybko okazują się złudne i choć kolejne poziomy zdobywamy w rozsądnych odstępach czasu to samo oczekiwanie na rosnące roślinki i drzewa może być boleśnie długie i jak w każdej podobnej aplikacji tak i tutaj mamy mnóstwo zadań, w których proszeni jesteśmy o wyhodowanie określonej ilości roślinek. Gdy trafimy na zadanie, w którym musimy posadzić 30 dość drogich roślin, które rosną sobie cały dzień to może to być nieco irytujące zwłaszcza gdy zajmą nam wspomniane sadzonki wszystkie grządki i tak naprawdę nie wiadomo co w czasie oczekiwania na ich wzrost robić. Niektóre rzeczy w grze zmuszą nas także do zapłacenia za nie prawdziwą kasą, oczywiście można je wykonać za darmo, ale potrzebujemy do tego zaprosić 100 znajomych do wspólnej zabawy, ciekawe kto jest w stanie spełnić te wymagania?

Fairy Farm 004


Biorąc po uwagę wszystko co pisałem wyżej ciężko jest mi jednoznacznie polecić Wam Fairy Farm jako nową i ciekawą grę na Facebooku. Ograniczenia i niezbyt ciekawa rozgrywka stanowczo mi zabrania nakłaniania Was do rozpoczęcia zabawy, ale dla osób szukających nowych wrażeń jak najbardziej przyda się nowy tytuł w zestawieniu.

Gra Fairy Farm swojego czasu zyskała sporą popularność, miała niekiedy 50 tysięcy aktywnych graczy każdego dnia, ale dziś uważam ją za dość przestarzały tytuł, choć pewnie początkowy boom wywołała, gdy tylko ujawniła swoją obecność na Google Play czy iTunes, ale sami oceńcie ją czy nadaje się czy też nie, ja odpuszczam.


Gry podobne