Studio Brightly Games wydało na Facebooku jak i na urządzeniach mobilnych grę Fair Frenzy, która pozwala nam dosłownie na balonach wynieść się na szczyty rankingów w tradycyjnej rozgrywce logicznej match 3. Przenosimy się na obchody lokalnego święta, gdzie odbywa się właśnie karnawał, a jak wiemy na takich imprezach górują balony, kolorowe o różnym kształcie i to właśnie je przyjdzie nam się dziś dopasowywać. Jest to pewne urozmaicenie bo nie mamy kolejnej apki, gdzie ciągle wyszukujemy identycznych owoców, warzyw czy zwierząt. Oczywiście dopasowania mogą być tworzone wtedy, gdy co najmniej trzy identyczne elementy znajdują się w linii poziomej, pionowej albo tworzą kształt litery T czy L.

Rozgrywka w Fair Frenzy została tradycyjnie podzielona na poziomy, a kilka poziomów składa się na kolejny etap, z których każdy rzuca przed nami ciekawe wyzwania. Możemy zostać poproszeni o zebranie odpowiedniej ilości punktów, o usunięcie ptasiego mleczka z ekranu gry itd. Każdy poziom ma zupełnie nowe ustawienie przez co i rozgrywka staje się ciekawsza, ale z narastającymi utrudnieniami wzrasta drastycznie poziom trudności. Innym razem gra może wymagać od nas usunięcia z planszy balonów określonego koloru, w sensie takim, że dostaniemy zadania na wzór „Usuń 20 czerwonych balonów”.


Fair Frenzy 001

Pamiętajmy jednak, że jeśli nie uzyskamy odpowiedniej ilości punktów, które pozwalają nam zdobyć co najmniej jedną gwiazdę to nie przejdziemy poziomu. Oczywiście idealną sytuacją jest to, jeśli uda nam się osiągnąć taki pułap punktowy, który pozwoli nam zebrać trzy (maksymalną ilość) gwiazdy. Ale nawet jak nam się to nie uda to w późniejszym czasie można spokojnie powrócić do problematycznego poziomu i pobijać własne rekordy, albo rekordy osiągnięte przez znajomych z Facebooka, którzy również grają w tą samą apkę.

Jeśli uda nam się w Fair Frenzy dopasować ze sobą cztery identyczne symbole w linii bądź na kształt litery T lub L to wytworzymy tym samym specjalny wspomagacz (power-up). Takie twory są w stanie wykasować całą kolumnę bądź wiersz elementów z planszy i widzimy je jako kapelusze magiczne, które można dopasować z odpowiednim kolorem balonów, albo sąsiadującym, innym kapeluszem. Jest to bardzo dobry sposób, aby zdobywać jeszcze więcej bonusowych punktów, a co za tym idzie końcowo osiągnąć większy próg gwiazdkowy niż grając bez power-up’ów.


Fair Frenzy 002

Dodatkowo gracze mogą dokupić inne bonusy dające w grze wielkiego kopa jak strzałkę, która pozwoli nam zbić wybrany balon, albo jabłko tofii czyszczące balony o identycznej barwie ze ekranu gry. Niektóre dodatki czy bonusy możemy zakupić przed rozpoczęciem rundy, a inne dostępne są dopiero w trakcie gry.

Gra Fair Frenzy dostępna jest za darmo na Facebooku jak i właściciele tabletów i smartfonów mogą zagrać w nią na systemach iOS czy na Androidzie.Gry podobne