F.E.A.R. Online to kolejna strzelanka multiplayer, której oczekuje tysiące osób z całego świata, zwłaszcza wierni fani serii, którzy są ciekawi jak będzie przedstawiała się onlinenowa odsłona ich ulubionego shootera. W grze utrzymano klimat rodem z japońskich horrorów z nutką fantastyki co nadaje produkcji nieco pikanterii. Tym razem czekają nas starcia z potworami i pracownikami tajnych organizacji, więc PvE będzie na porządku dziennym, ale nie zapomniano również o fanach dueli i systemy PvP działają jeszcze sprawniej niż kiedykolwiek.

W F.E.A.R. Online zachowano klimat całej serii, więc znowu powracamy do świata, gdzie grupy uzbrojonych po zęby oddziałów specjalnych ruszają do walki o śmierć i życie z przerażającymi kreaturami. Alma, tajemnicza organizacja stała się zarzewiem całego tego zamieszania. Przez ich działania został otwarty portal do innego wymiaru, przez który każdego dnia przekradają się bestie o nadnaturalnych mocach czy rozmiarach.


F.E.A.R. Online 003

Za stworzeniem gry stoi koreańskie studio Inplay, a w wersji angielskiej wydaje ją Aeria Games (DDTank).

F.E.A.R. Online jako typowa sieciówka posiada wiele cech wspólnych z innymi grami MMO, ale tak naprawdę jest to FPS, który klimatem horroru podbija serca graczy z całego świata. Powalczymy tutaj zarówno z różnymi bestiami jak i innymi graczami czy sterowanym komputerowo postaciom. Aby urozmaicić zabawę Inplay dodało wiele ciekawych trybów rozgrywki, gdzie na szczególną uwagę zasługuje choćby Scenario Mode, w którym czterech uczestników rozgrywki współpracując razem brną przez kolejne zakamarki tego nieprzyjaznego już dla człowieka świata. W Defense Mode przyjmiemy również postać duchów i możemy próbować opętać inne postacie, a następnie walczyć przy pomocy ich cielsk.


Wspomniałem jednak wcześniej, że można rzucić wyzwanie innym graczom i dlatego w F.E.A.R. Online mamy dostępny tryb Original Mode czyli typowy deathmatch, ale walka przebiega drużynowo, więc widać wyraźniej jak bardzo twórcy chcieli skupić się na grze zespołowej.

Jednak to co Inplay chciało uzyskać to przede wszystkim najlepszy w FPSach klimat jak i niewiarygodnie dobrą i szczegółową grafikę. Udało im się, a wszystko za sprawą niewiarygodnie nowoczesnego silnika Jupiter EX, który na pewno nieraz zachwyci was działaniem podczas kolejnych starć z potworami.

Zdjęcia z gry


Wymagania sprzętowe:

  • OS: Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7 (32bit/64bit)
  • CPU: Pentium IV 3.2GHz
  • Pamięć: 1GB
  • Grafika: GeForce 6600GT 512MB

Gry podobne