Extreme Road Trip 2 jest nową grą na Facebooku ze stajni studia Roofdog Game. Prezentowana aplikacja jest dostępna również na urządzeniach opartych o iOS i Android, znajdziemy ją na App Store i Google Play. Poniższa recenzja oparta jest o wersję facebookową. Gra jest kombinacją dwóch popularnych typów aplikacji casualowych: „endless runner” i „physics-based stunt racer”. Gracze kontrolują wybrane przez siebie autko i muszą jechać przed siebie tak długo i tak daleko jak to tylko możliwe. Trasa nie ma żadnych zakrętów, ale usiana została licznymi przeszkodami, teren jest górzysty więc nie łatwo jest zapanować nad pędzącym coraz szybciej autkiem.

screen 02.04.2013 001


Kontrola nad autem jest prosta i wymaga od nas używania tylko strzałki w lewo i prawo do kontrolowania pozycji i położenia samochodziku w trakcie lotu. Oczywiście nie ważne jest z jaką prędkością wylądujemy, ale w jaki sposób to zrobimy. Odpowiednia pozycja przy lądowaniu jest tutaj najważniejsza bo nic tak nie zwalnia naszego rajdu jak złe posadzenie autka na ziemi. Niekiedy, jeśli popełnimy wielki błąd podczas lądowania to czeka nas tylko wybuch i koniec jazdy, samochód wtedy zostaje zniszczony, a my musimy wszystko zaczynać od samego początku. Ale za to właściwe, a niekiedy perfekcyjne lądowanie dodaje nam bonusa do prędkości i możemy jeszcze szybciej niż zwykle pokonać całą trasę.

Recenzja gry Extreme Road Trip 2

System progresji jest tutaj dość rozbudowany i na całość składa się kilka ważnych czynników. Po pierwsze mamy doświadczenie, które zdobywamy po każdej przebytej trasie. Dzięki temu zdobywamy kolejne poziomy, które nagradzane są dwiema tajemniczymi skrzyniami, musimy je rozbić, a w środku na pewno czeka na nas odpowiednia nagroda wliczając w to walutę regularną, premium i różne power-upy.

Extreme Road Trip 2 zawiera również misje w stylu Jetpack Joyride, gdzie dostajemy dodatkowe skrzynie za określony cel, a jeśli uda nam się zdobyć pięć gwiazdek to również przypada nam dodatkowa nagroda. Każdy pojazd w grze – a jest ich z tego co naliczyłem około 36, z których 24 może być odblokowanych za pomocą waluty premium – zawiera w sobie indywidualny pakiet z zadaniami, więc czeka nas mnóstwo ciekawej i zawsze świeżej zabawy, o ile pokochacie tego typu rozgrywkę.


screen 02.04.2013 002

Waluta regularna i premium możemy być wydana na odblokowanie nowych pojazdów, albo na zakup power-upów. Paczki, albo pojedyncze bonusy mogą zostać zakupione jedynie za walutę premium. Dziwne jest jedynie to, że nie mamy możliwości zakupu waluty premium grając poprzez platformę premium, więc dla tych, którzy chcą wydać nieco grosza polecam grę na smartfonie, albo innym urządzeniu mobilnym. Nie wiem czemu tak jest, ale wydaje mi się, że wydawca popełnia całkiem spory błąd wykluczając spory zarobek jaki generować może facebook. A jeśli użytkownik fejsa zechce wejść do zablokowanej części gry to nie będzie w stanie. Dziwnie nie?

Mimo to, Extreme Road Trip 2 to dobra, prosta i zabawna gra. Całą grafikę, choć nie jest zbyt wyszukana, napędza silnik Unity, ale użyto go chyba tylko dla specjalnych efektów i aby zachować właściwą fizykę ruchu, ale sama muzyka i te wszystkie dźwięki przyprawiły mnie tylko o ból głowy.Gry podobne