Excalibur Online to ekscytująca gra MMO o charakterze strategicznym, która jest dostępna za darmo na naszych przeglądarkach. Grę przygotowało dla nas studio Digital Entertainment przy współpracy z Omniverse Games. 

Fabuła gry przenosi graczy do Anglii z czasów panowania króla Artura. Jesteśmy jednym z poddanych młodego władcy i w tych ciężkich czasach budowania imperium musimy robić wszystko, aby się rozwijać i powoli awansować społecznie stając się na końcu jednym z wspaniałych rycerzy okrągłego stołu.

W Excalibur Online na starcie musimy zaczynać jako parobek i rozpocząć budowę własnej wioski. Tym samym możemy zaliczyć omawianą grę do typowych symulacji budowlanych, gdzie krok po kroku, kamień po kamieniu stawiamy własne miasto. Ale gra ma także drugie dno, otóż musimy także rozwijać swoją postać rozbudowując jego atrybuty.

Rozwijając miasto wpływamy na ekonomię, a ona przełoży się na możliwość tworzenia ogromnej armii, z którą wkrótce ruszymy na podbój okolicznych ziem. Co więcej mamy możliwość rekrutacji kultowych bohaterów rodem z historii angielskiej, choć takie persony jak Tristan, Lancelot, Lamorak pochodzą raczej z legend i mitów. Co do elementów graficznych to nie ma co narzekać i jak na swoje czasy gra Excalibur Online prezentuje nader wysoki poziom.

Screeny z gry:

Wideo z gry:

[youtube id=”btGm2SFIvCg” width=”673″ height=”356″]