Evony to przeglądarkowa gra strategiczna, którą niewątpliwie skrzywdził obecny wydawca, co doprowadziło do tego, że nawet po tak długim czasie gra nie cieszy się zbyt wielką popularnością wśród strategów. A co konkretnie się wydarzyło?

Reklama! Niby teraz powiecie, że reklama do dźwignia handlu, ale w tym przypadku ów „dźwig” zaciągnął Evony pod samo dno piekła. Wszystko przez obrazy prezentowane podczas kampanii, gdzie panienka w bikini świeciła odstającym biustem i tu nasuwa się pytanie czy to reklama bielizny czy strategii online?

Opis gry Evony

Dobra, ale może coś ratuje Evony w samej rozgrywce, coś co pozwoli mi powiedzieć choć jedno dobre słowo na jej temat. Chyba tylko tyle, że niektóre elementy to czysta strategia i … w sumie tyle. Jednym słowem mamy tutaj dwie podstawowe symulacje dla tego gatunki, symulację budowy miasta i tą typowo wojskową, czy militarną – jak tam wolicie to sobie nazywać. Podstawy są takie jak wszędzie, musimy pozyskiwać surowce, wykonywać kolejne badania, zakładać sojusze, rekrutować bohaterów, walczyć i zdobywać nowe poziomy.

evony city

W samej grze Evony my jako gracze wcielamy się w rolę lorda z początku niewielkiego miasta, który musi włożyć mnóstwo pracy i wysiłku, aby z tego kawałka ziemi zbudować wielkie imperium. Zarządzanie surowcami jest tutaj podstawą, w sumie mamy sześć różnych zasobów jak i musimy otoczyć specjalną troską każdego mieszkańca. Do rozbudowy oddano nam ponad 74 różnego typu budynków, zarówno tych typowo dekoracyjnych jak i funkcjonalnych. Później nasz wzrok pada na badania, tutaj jest około dwudziestu nauk, nad którymi rozpoczniemy pracę w Akademii. Będą to badania zarówno związane ze społecznością naszych cywilów jak i całą armią, którą w końcu trzeba posłać na bój, rzeź etc.

WARTO ZOBACZYĆ  Here Be Monsters

Jednak nie samą armią wojny się toczy, potrzebny jest odpowiedni przywódca, tutaj będzie nim wynajęty przez nas heros, który z dumą poprowadzi nasze chorągwie przeciwko armiom przeciwnika grabiąc surowce i pozyskując coraz większe połacie ziemi. Jednak dla własnego bezpieczeństwa jak i dla przyszłych zwycięstw i chwały powinniśmy założyć, bądź dołączyć do jakiegoś sojuszu.

evony city 1

Jako prawdziwy przywódca doczekamy się odpowiedniej nagrody za prowadzenie i zarządzenie miastem, im wyższy poziom naszego zaawansowania tym lepsze medale wpadają nam w łapska. Poczynając do zwykłego rycerza staniemy się Księciem! Taki tytuł ma kluczowe znaczenie podczas ulepszania budynków i miasta. Oprócz tego Prestiż i Honor są również ważnymi wskaźnikami dla każdego stratega.

Pomijając błędnie stworzoną kampanie reklamową to sam gameplay w Evony jest średniej klasy. Więc jeśli potraficie grać w tak żałosne gry jak Romadoria to czemu nie przetestować tej?