Studio My.com ogłosiło światową premierę swojej gry sci-fi RPG Evolution na urządzenia oparte o system iOS. Wszystko dzieje się na planecie zwanej Utopią, na której czeka nas do odkrycia masa tajemnic i codziennie nowe wyzwania. Gra pierwszy raz pojawiła się w Rosji jakieś dwa miesiące temu i po sukcesie w tym regionie postanowiła wyruszyć na podbój całego świata. 

W grze poznajemy planetę Utopie, na którą wysłano drużynę badawczą, która ma za zadanie odkryć co się stało z poprzednio wysłaną tutaj ekipą, która od pewnego czasu nie daje znaku życia. Sytuacja zaczyna być zła i krok po kroku okazuje się, że jest coraz gorzej i gorzej, stajemy przed wyzwaniem przetrwania w tym nieprzyjaznym środowisku, gdzie czekają na nas tubylcy, dla których jesteśmy nieproszonymi gośćmi.


Aby przetrwać w Evolution musimy zbudować silną i dobrze bronioną bazę, wykonywać serie zadań i pnąć się w górę światowych rankingów. Do walki wchodzimy kiedy czujemy się na siłach, ale przebieg bitwy możemy tylko pooglądać bo niewiele możemy sami zmieniać. Możemy jedynie zadbać o przeładowywanie broni, podrzucać granaty, albo używać przedmiotów leczących. Na końcu walki gracze nagradzani się punktami doświadczenia, kapsułkami z energią i innymi cennymi podarunkami.

evolution-650-2

Energia może być łączona z innymi zgromadzonymi zasobami, w tym też ze stalą i skałami magmowymi, aby móc szybciej budować ośrodki badawcze i tym samym badać nowe technologie, modernizować obronę bazy itp. Oczywiście każda czynność ma swoje wymagania i czas potrzebny do jej wykonania, ale cały proces możemy przyśpieszyć dzięki walucie premium.


“When we set out to make this game, we wanted to deliver a core RPG, but one built from the ground up for the iPad, iPhone and iPod touch,” -powiedział Dyrektor My.com Yuriy Maslikov. “That means players will find the same depth that RPGs are known for, but will also be drawn into the intriguing storyline and surprised by the other gameplay elements woven into the game.”

Gra Evolution dostępna jest do pobrania za darmo na iOS, a czy pojawi się wersja na Androida – tego nie wiemy.


Gry podobne