EverMerge to najnowszy tytuł, który wkroczył do tego kwitnącego podgatunku, a jego sceneria powinna być znana każdemu, kto jako dziecko czytaŁ klasyczne bajki. W jego magicznym świecie istnieje wiele fantastycznych postaci, takich jak Piotruś Pan, Śpiąca Królewna i Kopciuszek. Twoim celem w dziedzinie EverMerge jest łączenie obiektów w celu wykonywania różnych zadań, odblokowywanie nowych znanych przyjaciół i odblokowywanie nowych obszarów na mapie, aby móc się bawić jeszcze dłużej.

My dziś przygotowaliśmy dla Was poradnik do EverMerge, który pozwoli lepiej zrozumieć mechanikę i elementy rządzące całą rozgrywką. W prawdzie zasady gry są jasne dla każdego, ale może uda nam się choć naświetlić Wam funkcje, o których nie mieliście pojęcia.


Jak grać w Evermerge?

Połącz identyczne przedmioty, aby je ulepszyć, odblokować magiczną mgłę i uratować postacie z bajki! Aby połączyć elementy, po prostu przeciągnij je do siebie grupując na mapie. Co najmniej 3 tego samego przedmiotu należy połączyć, aby je scalić i ulepszyć.

Jeśli połączysz 5 takich samych razem, stworzysz 2 ulepszone przedmioty! Możesz wykonywać nieograniczoną liczbę połączeń, ale będziesz chciał dobrze zarządzać swoimi zasobami, aby móc jak najszybciej ratować nowe postacie!

Gdy usuniesz mgłę z danego obszaru, odkryje ona znajdujące się pod nią przeszkody, takie jak martwe drzewa, kłody i inne. Będą musiały zostać usunięte, zanim będziesz mieć dostęp do ziemi obok.


Przykład scalania i ulepszeń:

 • 3 Candy Sprouts = 1 Candy Bush
 • 3 Candy Bushes = 1 Small Tree
 • 3 Small Trees = 1 Candy Tree

Gdy zdobędziesz Cukierkowe Drzewo wyprodukuje ono cukierki, których można użyć do wypełnienia przepisów na życzenie twoich postaci!

Odblokowywanie postacie

Scal przedmioty, które są identyczne! Aby zobaczyć przedmioty, których potrzebujesz:


 • Stuknij kartę Odkrycia po prawej stronie.
 • Pierwszą kartą, którą powinieneś wyświetlić, jest karta postaci.
 • Stuknij w portret postaci, aby wyświetlić przedmioty potrzebne do uratowania tej postaci.
 • Jeśli nie znalazłeś żadnego z potrzebnych przedmiotów, zakładka każe ci grać dalej, aby zebrać nową postać!

Odblokowywanie obszarów

Aby odblokować nowe obszary w grze musisz awansować! Awansujesz łącząc ze sobą przedmioty. Gdy twój poziom będzie zgodny z liczbą zamków znajdujących się wzdłuż mgły, obszar będzie mógł zostać wyczyszczony i powinieneś być w stanie pracować nad tym obszarem.

Nowe obszary mogą odblokowywać przeszkody, które musisz usunąć, aby kontynuować. Nowe obszary mogą również odblokowywać nowe zasoby!

Zadania w grze

Misje są celami specjalnymi! Można je znaleźć po lewej stronie ekranu. Stuknięcie w określoną misję pokaże się więcej informacji na temat jej ukończenia i nagrody. Możesz także użyć przycisku Znajdź, aby rozpocząć.

Cele codzienne

Codzienne cele to świetny sposób na zdobywanie nagród! Stuknij zegarek kieszonkowy w lewym dolnym rogu, aby sprawdzić swoje codzienne cele. Spełnij wymagania dla celu i dotknij Odbierz, aby otrzymać nagrody! Jeśli masz problem z uruchomieniem celu, dotknij Znajdź. Nastąpi przekierowanie do strzałki wskazującej podpowiedź.

Pasek u góry menu Celów codziennych pokazuje postępy w kierunku każdej nagrody. Wykonuj codzienne cele, aby odblokować kolejny poziom nagród!

Zamówienia

Postacie dają ci zamówienia na przepisy. Po zrealizowaniu zamówienia otrzymasz różdżki i monety! Kwota nagrody jest podana poniżej wymaganych składników na ekranie Zamówienia. Na przykład Śpiąca Królewna poprosiła o babeczkę. Wypełnij przepis, a nagrodzi cię różdżką i monetą!

Przepisy

Karta przepisów pokaże, jakie składniki są wymagane dla każdego przepisu. Pokaże także, kiedy przepis można odblokować. Przepisy dadzą nam monety i magiczne różdżki, które pomogą usunąć mgłę!

Postacie będą miały zamówienia z prośbą o wykonanie dla nich przepisów. Zrób to, aby otrzymać nagrody!

Gnomy / Krasnale

Gnomy są twoimi małymi pomocnikami! Gnomom można przypisywać zadania do wykonania, takie jak wycinanie drzew lub budowanie kabin. Twój licznik gnomów znajduje się u góry ekranu. Jeśli masz wszystkie swoje gnomy, nie będziesz w stanie przypisać więcej zadań.

Chcesz dodatkowego pracownika? Naciśnij zielony znak + obok ich ikonki. Powinieneś być w stanie kupić dodatkowego pracownika na 7 dni!

Uwaga: Czerwone krasnale są natychmiastowymi pracownikami i można ich użyć tylko raz.

Sklep i waluty w grze

W grze występują dwie waluty: monety i rubiny. Obie można zebrać w grze. Możesz kupić obie w sklepie. Możesz kupić monety za rubiny. Możesz kupić energię za monety.

Jak zdobywać monety?

Zbieraj monety wykonując przepisy i pomagając postaciom! Rubinów można użyć do zakupu większej liczby monet.

Jak zdobywać rubiny?

Rubiny są przydatną walutą w grze. Można ich używać do zakupu monet i przyspieszenia czasu budowy! Możesz zbierać rubiny otwierając skrzynie i wykonując zadania. Możesz łączyć rubinowy pył, aby samodzielnie tworzyć rubiny!

Odkrycia i zasoby

System energii

Energię można wykorzystać, aby przyspieszyć postęp w rzemiośle i budowaniu! Potrzebujemy jej także, aby wchodzić w interakcje z elementami na polu gry, a i tym samym do wykonywania zadań z przedmiotami.

Na przykład energia może zostać wykorzystana do ścinania drzew i produkcji kłód.

Jak zdobyć energię za darmo?

Z czasem energia się uzupełnia. Sprawdź licznik pod ikoną energii, aby zobaczyć, ile czasu pozostało!

Bezpłatną energię można zbierać cztery razy dziennie za pomocą zdrapki. Po odebraniu zdrapki zobaczysz odliczanie do otrzymania kolejnej. Należy pamiętać, że ilość ot0rzymanej w ten sposób Energii będzie się różnić w zależności od zdrapki.

Różdżki (Mana)

Różdżki służą do usuwania mgły i otwierania nowych obszarów na planszy! Każdy obszar będzie wymagał pewnej ilości Many do odblokowania. Gdy znajdziesz się na odpowiednim poziomie, możesz zobaczyć, ile many potrzeba na dany obszar!

Stuknij różdżki, aby dodać ją do Licznika Many u góry ekranu. Po zebraniu wystarczającej ilości many powinieneś być w stanie odblokować następny obszar na mapie!

Odkrycia

Twoje odkrycia pozwalają przejrzeć różne postacie i inne odblokowane rzeczy! Pamiętaj, aby sprawdzać stronę Odkrycia za każdym razem, gdy odkrywasz nowe przedmioty lub postacie: będzie czekało na ciebie pudełko upominkowe w nagrodę za każdy odblokowany przedmiot! Po prostu dotknij prezentu, aby odebrać nagrodę.

Skrzynie

Skrzynie przechowują różnego rodzaju przedmioty i zasoby! Możesz łączyć skrzynie razem, tak jak inne przedmioty, aby uzyskać większe skrzynie z większą ilością skarbów. Aby scalić skrzynie, upewnij się, że łączysz takie same skrzynie.

Wskazówki do gry

Jak zbudować zamki?

Zamki są ostatnią fazą dla każdego typu budynku. Możesz zbudować tylko 1 Zamek każdego typu. W przeciwieństwie do większości innych rodzajów przedmiotów w grze, które wymagają 3 identycznych przedmiotów do scalenia i ulepszenia, Zamki wymagają 4 przedmiotów.

Możesz ulepszać swoje zamki! Nakarm je niższymi poziomami z tej samej rodziny budynków, aż odblokujesz wszystkie gwiazdy w Zamku. Na przykład podaj resztki drewna do swojego Zamku z Drewna, aby ulepszyć go do wyższego poziomu!

Uwaga: Każda główna rodzina budynków ma swój konkretny cokół. Zamki należy budować na konkretnym cokole tej rodziny budynków. Na przykład nie możesz zbudować Kamiennego Zamku na cokole Leśnym.

Magiczne kryształy

Magiczne kryształy mogą być bardzo pomocne przy tworzeniu większych przedmiotów za pomocą tylko dwóch przedmiotów!

Na przykład, jeśli masz dwa kiełki jabłek i chcesz zrobić drzewko, po prostu przeciągnij magiczny kryształ do dwóch kiełków, powinny się połączyć, aby stworzyć to drzewko!

Zbierz i połącz mniejsze kawałki kryształu, aby stworzyć magiczny kryształ.

Istnieją cztery różne rozmiary:

 • drzazga
 • kawałek
 • kryształ
 • magiczny kryształ

Sanktuarium Motyli

The Sanktuarium Motyli (Butterfly Sanctuary) to element dekoracyjny! W przeciwieństwie do Zamków, Sanktuaria Motyli nie dają przedmiotów.

Czerwone krasnale

Czerwonego gnoma można użyć do dowolnego przedmiotu, który wymaga mniej niż 1 godzinę czasu budowy. Spowoduje to zmniejszenie paska postępu nad nimi, dopóki nie wykorzystasz 1 godziny. A po upływie tej godziny gnom znika.

Możesz kupić natychmiastowych pracowników z rynku lub przez połączenie 3 młotków razem!

Aby skorzystać z narzędzia Instant Worker, po prostu przeciągnij je do zadania, nad którym chcesz pracować. Zadania, które są dostępne, powinny się świecić na tablicy, gdy zaczniesz przeciągać pracownika.

Uwaga: natychmiastowego pracownika można użyć tylko raz. Gdy go użyjesz, zniknie!

Jak usunąć przedmioty (łopata)?

Jeśli masz na mapie dodatkowe zasoby i chcesz trochę więcej miejsca, po prostu użyj łopaty!

Aby usunąć niechciany element:

 • Naciśnij i przytrzymaj ikonę łopaty w prawym dolnym rogu
 • Przeciągnij łopatę do elementu, który chcesz usunąć
 • Stuknij Tak, aby potwierdzić, że chcesz usunąć element

Uwaga: łopaty nie można używać do wszystkich rodzajów przedmiotów. Podczas przesuwania łopaty przedmioty, których nie można usunąć znikną.

Chochliki / Wróżki

Chochliki to małe kule światła, które będą unosić się na planszy. Dotknij ich szybko, zanim odpłyną! Zrzucą wszelkiego rodzaju przedmioty, takie jak małe marchewki, kiełki jabłek i inne.

Uwaga: Chochliki pojawią się losowo.

Specjalne oferty w grze

Specjalne oferty na przedmioty będą pojawiać się sporadycznie! Nie przegap tych okazji, gdy różowy balon unosi się wokół. Po prostu dotknij balonu, aby zobaczyć jaka jest oferta.

Uwaga: Oferty specjalne będą losowe, dlatego uważaj na różowy balon.

Wydarzenia w grze

Flooficore Island

Scal Flooficores (kolorowe stworki jak na obrazku powyżej), aby ukończyć łańcuch jednorożca, odblokowując mgiełkę na wyspie bonusowej w trakcie podróży!

W miarę postępów w wydarzeniu odblokujesz nagrody. Jeśli trwa sezonowe wydarzenie, możesz nawet zbierać sezonowe skrzynie w ramach nagród!

Po zakończeniu wydarzenia będziesz mógł zebrać Flooficore na swoją tablicę.

Hungry Heroes

Wykonuj przepisy, aby zdobywać gwiazdki i wygrywać magiczne nagrody. Pamiętaj, aby wypełnić przepisy w kolejności. Te przepisy zostaną podświetlone na fioletowo na ekranie zamówień.

Unicorn Rush

Scal jednorożce, aby ukończyć łańcuch jednorożca, odblokowując mgłę na wyspie premiowej! W miarę postępów w wydarzeniu otrzymasz różnego rodzaju nagrody. Jeśli wydarzenie sezonowe trwa w tym samym czasie, możesz zbierać sezonowe skrzynie w ramach nagród!

Po zakończeniu wydarzenia możesz zebrać jednorożca na swoją tablicę!

Gnome Rush

Buduj budynki, aby wygrać nagrody!

Treasure hunt

Otwórz lub połącz skrzynie, aby wygrać magiczne nagrody! Gdy wypełnisz pasek i zrobisz postępy w kierunku wydarzenia, odblokujesz lepsze nagrody!

Spring Bloom

Spring Bloom to zabawne nowe wydarzenie trwające od 15 marca do 3 maja. Osiągnij cele w danym przedziale czasowym, aby wygrać skrzynie!

Możesz również otrzymać nagrody za wydarzenie Spring Bloom za udział w innych wydarzeniach (wydarzenie Unicorn itp.)

Codzienne wydarzenia

W EverMerge jest wiele różnych codziennych wydarzeń!

 • Złote zegary: możesz przyspieszyć licznik za pomocą monet.
 • Energized Gnomes: twoja Energia napełnia się szybciej
 • Zaklęte Pixie: zdobądź energię za każdego złapanego dziś chochlika
 • Power Build: możesz budować domy szybciej

Gry podobne