Eternal Destiny jest to gra przeglądarkowa opublikowana na portalu społecznościowym facebook przez studio Gravity Interactive, Inc. . Mimo, iż produkcja zawiera wiele elementów gry MMORPG to nie potrzeba ściągania ciężkich klientów gry, a wystarczy konto na facebooku i sprawnie działająca przeglądarka.  W niespokojnym wszechświecie, pewien świat od wieków był podzielony na kilka krain: Human, Demon, Asura, Infernal, Heavenly i nieznanego dotychczas Chaosu. Istota zwana Bogiem Chaosu poczęła rozprzestrzeniać swoją doktrynę na całym świecie, wg. której żadno prawo nie może zostać naruszone, ale może być nagięte. Bóg Chaosu spowodował wiele zamieszania, a dodatkowo za jego sprawką wszystkie granice światów prawie zaniknęły i żadno z królestw nie było w stanie powrócić do pierwotnego stanu. Świat prawie upadł po tym całym zgiełku.

W grze dostępne jest cztery klasy postaci, których umiejętności są unikalne, a są to: Frontier Soldiers ( specjalizuje się w broniach dwuręcznych, silny i skuteczny w bezpośrednim zwarciu), Astrologists ( specjalizuje się w magii pogody oraz potrafi skutecznie rządzić potworami), Carefree Warriors (specjalizuje się w różnych broniach jak Seven Star Swords, Iron Frame Fans i Chilly Jade Flutes), Divining Sages (specjalizuje się w używaniu ksiąg życia i śmierci, inwokacji i białych różdzek).


 

Podczas naszej podróży napotkamy wielu różnych graczy, czy też NPC, którzy mają dla nas wiele zadań do wykonania. Postacie mające dla na zadania znajdziemy wypatrując zielonych nazw na głową. Gdy zadanie jest dla nas dostępne odpowiednia ikonka pojawi się nad głową NPC. Dostępna zadania znajdziemy w zakładce Quest, która znajduje się w głównym meny na dole ekranu. Każde zadanie jest umieszczone w swojej kategorii, a szczegóły można obejrzeć klikając na jedno z nich, gdzie znajdziemy także aktualny stan naszych poszukiwań.

Dodatkowo odnajdziemy złożony system pets, co oznacza, że będziemy w stanie posiadać własnego zwierzaka, którego można uzyskać podczas walki za pomocą przycisku capture. Jeśli jednak nam się łapanie nie powiedzie to potworek zniknie. Aby uzyskać dostęp do Pet Menu najprościej wystarczy nacisnąć P, lub kliknąć na Pet Icon w głównym menu. Owo menu wyświetli nam wszystkie złapane zwierzęta, a klikając na konkretnego potworka otworzy nam się szereg opcji od personalizacji po ulepszenia i statystyki.


Czasami w tym niepewnym świecie może być bardzo niebezpiecznie, więc najlepiej podróżować z sojusznikami, którzy pomogą nam w trudach wędrówki. Przystępując do danej gildii będziemy mieli możliwość walki z siłami Chaosu razem, co może być o wiele skuteczniejsze niż wędrówka samemu. Jeśli chodzi o same elementy społecznościowe to znajdziemy ich tutaj sporo, od czatu po listy znajomych. Klikając na dowolną postać podczas aktywnej opcji party, czyli walki w grupie, będziemy w stanie wysyłać prywatne wiadomości na czacie, dodać kogoś do listy znajomych, sprawdzić jego wyposażenie i rozpocząć handel. Oczywiście jako lider grupy mamy możliwość usuwania z niej postaci jak i mianowania nowego lidera. Powiem Wam, że bardzo podoba mi się system gildii, dzięki któremu nie powstają lipne i beznadziejne gildie, które nie mają racji bytu. Otóż tutaj każda założona gildia ma 24 godziny aby uzyskać minimalnie 10 członków, w przeciwnym razie zostanie rozwiązana. Jeśli jednak uda nam się osiągnąć pułap wyższy w wyznaczonym czasie to taka gildia otrzyma od razu pełne prawa. Wcześniej wspomniałem o elementach społecznościowych, a konkretnie mówię o listach znajomych, gdy na swojej drodze napotkamy nowych sojuszników możemy ich dodać do listy przyjaciół, a to pozwoli nam nie tylko na szybszy kontakt, ale też na śledzenie ich poziomu i klasy postaci w każdej chwili. Oczywiście w innym okolicznościach, jeśli kogoś bardzo nie lubimy możemy go dodać na czarną listę, co uniemożliwi mu jakąkolwiek interakcję z nami i będziemy mieli przysłowiowy święty spokój.


Gry podobne