Gra EpicX, znana również jako Crown Quest (to jedna i ta sama gra) to strategia online stworzona przez N2PG i teraz wydawana przez IONES.com. Podobnie jak Call of Roma, gra EpicX również przenosi nas do rzymskiego imperium, gdzie zadaniem gracza jest budowa własnego miasta, trening jednostek i rekrutacja herosów, handel jak i sama walka z innymi uczestnikami zabawy. Z początku zarządzamy tutaj małym królestwem i już po ukończonym samouczku będziemy dysponować sporym miastem. Jednak jeśli chcemy, aby w szybkim czasie miasteczko przekształciło się w metropolię to musimy ciągle budować, bronić się jak i atakować inne królestwa. Zbierać chwałę i zdobywać sławę jako legendarny władca Starożytnego Rzymu.

Wielką zaletą gry jest bardzo prosty i przyjazny interfejs użytkownika, w sumie nie widziałem jeszcze nic tak banalnie prostego, chowającego przy tym tak mnogą ilość funkcji. Co lepsze, nie ma tutaj ciagle wyskakujących okienek z opisami zadań, nie ma tutaj nudnych monologów, które opowiadają nam który król postawił kupę na czyjej ziemi i wybuchła z tego wojna. Po prostu gramy, a dostępne funkcje mamy zawsze pod ręką, a jeśli pojawi się nam coś nowego to zaraz ukazuje nam się to w oknie dialogowym. Prosto, konkretnie i na luzie, możemy skupić się na opracowywaniu strategii aniżeli na klikaniu zamknij w kolejnych okienkach. Mówiąc krótki EpicX stara się nam przekazywać jak najwięcej informacji przy najmniejszej ilości okienek i bez zbędnej klikaniny.


a-new-button

 

Jeśli chodzi o budynki tutaj również mamy po jednym do konkretnych funkcji, widok miasta nie jest zaśmiecony niepotrzebnymi strukturami, ani informacjami o modernizacji, budowie i innych pracach. To mamy w lewej stronie interfejsu, gdzie widać listę timerów mówiących o tym ile czasu dany proces będzie kontynuowany, a które działanie się już zakończyło. Ogólnie zasada w tym przypadku jest bardzo prosta, około 20 minut trwa szkolenie bohatera, a 4 min wzmacniamy jego broń. Ulepszenia budynków wahają się od dwóch do dwudziestu minut. W miarę naszego rozwoju, zdobywania kolejnych poziomów każdy czas się wydłuża. Już przy ósmym poziomie budynków mamy ponad godzinne ulepszanie. Tak czy inaczej cokolwiek byśmy nie zrobili w grze to mamy wrażenie, że jest to niezwykle ważne, że będzie to miało odbicie w wyniku kolejnej bitwy i tutaj się nie mylicie. Ponieważ każda walka odzwierciedla nam doskonale to ile wysiłku i pracy włożyliśmy w treningi, ulepszenia i rekrutację jednostek. Walki można co pewien czas powtarzać, więc nie zniechęcajcie się początkowymi niepowodzeniami.


areaneighborhood

 

A po co bawić się w samouczku?


Choćby po to, aby nauczyć się jakie funkcje spełniają kolejne budynki, zdobyć dzięki temu nagrody, surowce, poznać nieco informacji o rozwoju technologicznym królestwa, a także opanować kilka podstawowych taktyk jeśli chodzi o walkę.

Głównymi walkami w EpicX są zmagania log. Tutaj wszystko ma znaczenie, mocniejsi rywale, skomplikowane formacje, spełnianie pilnych potrzeb jeśli chodzi o budowę i ulepszenia, szybszy i sprawniejszy handel – wszystko się rozwija, wszystko wpływa na wynik, wszystko jest ważne.

Ale najbardziej podobna mi się rozwiązanie jeśli chodzi o czat. Nie ma tu miejsca dla spamerów, gdyż jedno słowo kosztuje dwie sztuki złota. Komu się opłaca spamować?

battle

 

Głównym sposobem walki w Epicx jest między lig. Mocniejsze rywali, bardziej skomplikowane formacji, bardziej pilne potrzeby w zakresie budowy i przebudowy (modernizacji), handlu szybsze i szersze, walczy dłużej i trudniej. Gra oferuje piękne medal-jak dzienniki lig. Aby uniknąć ogłoszenia rekrutacyjnego, kosztuje 2 złote za każdy czacie światowej. Możesz zobaczyć komunikaty systemowe latające w każdym kanale na czacie, że raport każdy odczyt konflikt league "ktoś zaatakował kogoś i powrócił triumfalnie".

To co już wiecie czym jest EpicX? To budowa, rekrtacja armii i walka, czyli nic nowego, a wielbiciele klimatów rodem ze starożytnego Rzymu będą tutaj zaglądać na pewno często.  


Gry podobne