Lubisz jazdę na deskorolce? Może chciałbyś spróbować swoich sił w wirtualnym świecie Epic Skater? Gry mobilnej, w której wcielasz się w młodego skatera i musisz udowodnić swoje umiejętności zdobywając jak największą liczbę punktów podczas każdego wyzwania w wielkim mieście. Łącząc ze sobą kombosy masz szansę zostać najlepszym z najlepszych, ale dzięki naszemu poradnikowi możesz jeszcze więcej niż dotychczas, a wystarczy zastosować się do kilku, prostych wskazówek, więc życzę miłej lektury.

Tapnij i trzymaj palce 1,5 sekundy na ekranie

Sztuczka pokazywana jest nam już w trakcie samouczka, gdy tapniemy na ekran i przytrzymamy na nim palce co najmniej 1,5 sekundy to osiągniemy maksymalną wysokość skoku. Umiejętność z pewnością przyda nam się, gdy chcemy wskoczyć na kolejny mur, barierkę czy po prostu przeskoczyć kolejne przeszkody jak i omijać przepaści.

Tapnij i trzymaj palce 1,5 sekundy na ekranie

Skup się na celach każdego poziomu

Gdy rozpoczynamy grę to nie mamy jeszcze dostępu do wszystkich, specjalnych ruchów, ale po kilku przejazdach zawsze odblokuje się coś dodatkowego. W dużej mierze, na samym starcie skupiałbym się na zbieraniu monet jak i wykonywaniu wyznaczonych nam zadań. Wiele zadań jest dość prostych, głównie musimy wykonać jakiś trick x razy, albo zebrać określoną ilość monet czy doświadczenia.

Nie bądź zachłanny

Musicie wiedzieć, że punkty za wykonane manewry czy kombosy nie zostaną dodane do konta póki nie wylądujemy bezpiecznie na ziemi. Sam uzyskałem spore kombo zbierając ponad 20 000 punktów, których nie dostałem finalnie, gdyż przy lądowaniu wywróciłem sterowaną postać, albo uderzyłem w jedną z pojawiających się przeszkód. Nie mówię, że nie macie robić kombosów czy tricków na desce, ale róbcie to z rozwagą i tylko wtedy jak macie pewność, że uda wam się bezpiecznie wylądować.

WARTO ZOBACZYĆ  NBA All Net: Poradnik dla początkujących koszykarzy

Ostrożnie z koziołkowaniem i obrotami

W miarę zdobywania nowych poziomów odblokowują nam się kolejne tricki i sztuczki na desce, jak choćby robienie koziołków czy zaawansowane obroty. Obroty, zwane w grze „Spin” robimy poprzez tapnięcie przycisku znajdującego się w lewym, dolnym rogu ekranu gry. Uważałbym jednak wykonując podobne manewry, gdyż wykonując często serię tricków w powietrzu „Spin” potrafi przerwać całą linię kombo i zmusić nas do lądowania. Cała praca wtedy na marne, dlatego najpierw testujcie każdą nową umiejętność, aby dowiedzieć się do czego ona prowadzi i jakie za sobą niesie skutki, bez poznania każdego tricków nie macie co myśleć i sukcesach w Epic Skater.

Ostrożnie z koziołkowaniem i obrotami

Upewnij się, że masz jak wykonywać flipy

Front i back flipy wymagają nieco czasu, aby móc je poprawnie zakończyć, więc nawet nie próbujcie korzystać z tych trików zanim nie znajdziecie się na jakiejś rampie albo czymś podobnym. Fakt, że otrzymujemy za każdy taki trik masę punktów, ale jak wspomniałem wcześniej, nie bądźcie zachłanni bo to obróci się przeciwko wam.

Upewnij się, że masz jak wykonywać flipy

Ulepszaj ollie i triki!

Ollie dla niewtajemniczonych, to jeden z trików w grze, może nie spektakularny, gdyż jest to zwykły podskok na desce,oczywiście wraz z deską. W grze ollie zwiększa nasze możliwości skoku, ulepszanie tego sprawia, że skaczemy wyżej i wyżej. Ulepszanie trick przyśpiesza prędkość animacji naszych trików.

Ulepszaj ollie i triki!

Poznawaj, ucz się i łącz

Po odblokowaniu ollie, grindów i trików w powietrzu możemy to wszystko razem łączyć w długie łańcuchy, nie mówiąc już o tym czego nauczyliśmy się w międzyczasie, czyli tapnięcie na ekran i przesunięcie palca w lewo bądź prawo jak i utrzymanie takiej pozycji przez pewien czas nie spuszczając palca z ekranu urządzenia.

WARTO ZOBACZYĆ  Hungry Shark Evolution: Lista misji dla wszystkich rekinów

Poznawaj, ucz się i łącz

Nawet jeśli skończymy triki w powietrzu to zanim wylądujemy możemy rozpocząć kolejne, przez co znacznie wzrasta nasze kombo jak i przelicznik punktowy (mnożnik), a to najkrótsza droga do zebrania ogromnej ilości punktów w grze.