Awansowanie (levelowanie – zwiększanie poziomu) zwiększa atak, obronę i zdrowie bohatera w Empires & Puzzles. Daje także szansę na podniesienie poziomu jego umiejętności specjalnych. Należy zauważyć, że chociaż levelowanie czyni bohatera potężniejszym, nie można przekształcić żadnego bohatera w bohatera wyższej klasy. Bohater 1 ⭐ zawsze będzie bohaterem 1 ⭐, bez względu na to, jak wysoko podniesiony jest jego poziom.

Poziom gracza jest zupełnie inną sprawą i jest po prostu wynikiem wydatkowania Energii Świata.


Jak awansować bohatera w Empires & Puzzles?

Na dolnym menu wybierz zakładkę Bohaterowie, następnie wybierz konkretnego bohatera z posiadanych i tapnij na jego kartę.

U dołu karty bohatera znajdują się dwa różne sposoby awansowania bohatera: „Poziom w górę” i „Ulepsz”. Drugą opcją nie będziemy się zajmowali w tym poradniku skupiamy się na „Poziom w górę”. Tapnij na ten przycisk.


Teraz potrzebujesz wolnych kart bohaterów, których poświęcisz w zamian za doświadczenie dla ulepszanego bohatera. Po wybraniu jednej z kart zobaczysz ile za jego poświęcenie twój bohater zyska XP.

Gdy już wybrałeś wszystkie karty bohaterów do poświęcenia tapnij na „Poziom w górę” jak na obrazku poniżej, aby dokonać ulepszeń. Wybrani i poświęceni tym samym bohaterowie znikną z Twojego ekwipunku.


Strategia zdobywania wyższych poziomów

Możesz uniknąć przypadkowego poświęcenia cennego bohatera blokując go specjalną kłódką w górnym lewym rogu, tuż nad kartą bohatera. To sprawi, że bohater będzie całkowicie niedostępny przy wyborze bohaterów do poświęcenia. Zbyt wiele osób straciło zupełnie nowego bohatera 5 ⭐, gdyż ten krok został przeoczony.

I teraz bardzo ważne:

Poświęcenie bohatera o tej samej nazwie, co ten, którego awansujesz, da zdumiewającą 25% szansę na podniesienie umiejętności specjalnych ulepszanego bohatera.

Poświęcenie bohaterów tego samego koloru co ulepszany, zapewnia 20% więcej doświadczenia niż bohaterów innego koloru.

Poświęcenie bohaterów tego samego koloru co ulepszany. daje również 2% szansy (na gwiazdkę) na podniesienie poziomu Specjalnej Umiejętności, podczas gdy bohaterowie innego koloru zapewniają tylko 1% szansy na gwiazdkę.

Zdobycie specjalnej umiejętności bohatera ma teraz 5-krotnie większą szansę, jeśli bohater ma maksymalny poziom.

Ponieważ treningowi bohaterowie są w pełni „ulepszeni” i mają maksymalny poziom, ilość zapewnianego przez nich doświadczenia jest znaczna. Najlepiej jest je poświęcić tylko wtedy, gdy nie marnuje się ich doświadczenia, najlepiej na wyższych poziomach Ulepszenia.

Zdobywanie poziomów przez poświęcanie 10 bohaterów naraz w porównaniu z 1 bohaterem naraz, nie zapewnia żadnej dodatkowej korzyści w odniesieniu do zdobywanego doświadczenia lub poziomu umiejętności specjalnych, ale służy do zaoszczędzenia żywności, która jest używana do akcji „Poziom w górę”. Ze względu na tę efektywność zaleca się wykorzystywać 10 poświęceń na raz, aż do osiągnięcia maksymalnego poziomu, w którym to momencie 5-krotna szansa na podniesienie poziomu umiejętności specjalnej może bardzo zachęcać do poświęcania 1 na raz (w zależności od tolerancji dla losowości, oczywiście).

Ulepszanie bohatera odpowiadającym mu kolorem jest zalecane, ale w późnej fazie gry efektywność takiego rozwiązania staje się mniej znacząca nad rządzą ulepszenia nowego herosa w naszych szeregach. Poświęcenie dla mocno ulepszonego bohatera może nie dać nam spektakularnych efektów, podczas gdy tam gdzieś czeka bohater na niskim poziomie, którego chcemy ulepszyć jak najszybciej. Ładowanie w niego każdego bohatera do poświęcenia jest wtedy całkiem zrozumiałe, a straty w porównaniu do potencjalnych zysków w walce są rzeczą mniej istotną.

Ile gwiazd jakie ma bohater (1 ⭐, 2 ⭐ itd.) Określa zarówno jego maksymalny poziom, jak i liczbę razy, kiedy może on zostać ulepszony. Każde ulepszenie zwiększa również maksymalny poziom bohatera o 10. Wszyscy bohaterowie rozpoczynają od 1. poziomu ulepszenia.


Gry podobne