Klejnoty są niezwykle ważne w Empires & Puzzles, dzięki nim zdobyć rzeczy, których nie można dostać z gry za darmo – chociaż można zdobyć klejnoty za prawdziwe pieniądze, istnieje kilka sposobów na zdobywanie darmowych gemów w grze. I na tym skupi się dziś ten poradnik – pokaże, jak skutecznie je zdobyć i to całkowicie za darmo.

Możesz łatwo zdobyć 500-600 darmowych diamentów każdego miesiąca. Pokażę ci również najlepsze sposoby inwestowania zdobytych klejnotów w Empires & Puzzles.


Skupiaj się codziennie na celach

Cele to specjalne misje / zadania, które widzimy po lewej stronie ekranu – tuż pod naszym awatarem. Widzicie, są tam trzy paski ze skrzyniami. Osiągając określony tam cel możemy zdobyć jedną z nich, a w środku znaleźć można jaką jedną z wielu nagród także diamenty.

Cel: Potwory – musimy pokonać potwory, aby zdobyć nagrodę, a tak naprawdę punkty zbliżające nas do zdobycia skrzyni. Punkty zdobędziemy klikając na Mapa w dolnym, lewym rogu ekranu i walcząc na mapie z kolejnymi potworami.


Cel: Bohaterowie – musisz walczyć w najazdach z innymi graczami, aby zbierać te cenne punkty. Tutaj wielkość jak i rodzaj nagrody jest ściśle powiązane z ligą w jakiej się znajdujemy. Liga, mam na myśli tzw. poziom areny, aby przechodzić na kolejne poziomy należy zbierać trofea, które dostajemy za wygrane walki, a tracimy za te przegrane.

Cel: Tytani – tu musisz należeć do sojuszu, aby móc walczyć z Tytanami. Każdy pokonany Tytan to jeden kolejny punkt zbliżający nas do nagrody.

Wykonuj kolejne misje

Zakładkę misję znajdziecie w dolnym menu gry. Po wejściu do niech widzicie swój postęp w kolejnych misjach, a także opis celu jaki musisz osiągnąć aby odebrać nagrodę. Bardziej to wygląda na system Osiągnięć niż na misje, ale co kto lubi. Z pewnością zauważycie, że Klejnoty ścielą się tu gęsto jako nagrody za ich wykonanie. Im trudniejsza misja tym pokaźniejsza nagroda. Weźcie to pod uwagę, że nie każde osiągnięcie nagrodzi Was właśnie klejnotami, ale większość z nich z pewnością.


Zdobywaj kolejne poziomy w grze

Każdy nowy poziom to szansa na nagrody, zdobywaj więc doświadczenie w walce z potworami na mapie świata, a otrzymasz prócz klejnotów także inne cenne nagrody.

Zwróć uwagę na Mistyczną Wieżę

Po lewej stronie naszego miasta znajduje się magiczna wieża, która aktywuje się dwa razy w ciągu dnia. Wystarczy obejrzeć krótką reklamę, aby odebrać za to cenne nagrody. Mogą to być dodatki przydatne w walce, symbole, karty trenerów – co najważniejsze, zawsze znajdziecie tam 1 lub dwa diamenty.

Wykonuj zadania

Gdy tylko osiągniesz 10 poziom po lewej stronie ekranu, nad guzikiem Najazdy, aktywuje się przycisk Zadania. Zadania podzielone są zawsze na trzy etapu, a niektóre z nich po ukończeniu nagrodzą nas diamentami / klejnotami.

Sprawdzaj skrzynkę z wiadomościami

Często twórcy gry z różnych powodów bądź okazji, przesyłają nam w wiadomości kilka, cennych diamentów, które musimy odebrać, czyli otworzyć wiadomość i wcisnąć przycisk „Odbierze”.

Kup przepustkę i zadbaj o smoka

To już kwestia dla osób, którzy maja co najmniej 24 zł na wyrzucenie. Za tę kwotę można kupić status VIP zwany przepustką 30-dniową. Pojawi się na naszym zamku smok, który codziennie da nam 30 klejnotów za darmo – powiedzmy że za darmo. Razem można w ciągu miesiąca zebrać 900 klejnotów.

Dodatkowo dzięki przepustce dostaniemy codziennie jeden symbol, bilety na łupy, będziemy mieli drugiego budowniczego i dostęp do codziennych, premiowych wezwań. Pamiętajcie tylko, że jak danego dnia nie zbierzecie 30 klejnotów to przepadną.


Gry podobne