Gra Empires & Allies to kolejna gra strategiczna od ostatnio odnoszącego wielkie sukcesy studia Zynga, którego gry na Facebooku szczycą się do tej pory olbrzymią popularnością, czego chyba najlepszym przykładem jest gra Farmville jak i jej następczyni Farmville 2.

Naszym zadaniem w grze jest budowanie własnego, nowoczesnego tym razem, imperium, gdzieś na niewielkiej wyspie. Zaczniemy od niewielkiego kawałka ziemi, aby w miarę upływu czasu zdobywać kolejne tereny i kolonizować nowe wyspy. Jednak każde Imperium powstaje w pocie czoła jak i wśród wielu przelanych łez, więc sukces odniosą jedynie najwytrwalsi gracze, których taktyka i strategia przeniesie się na kolejne sukcesy na polu walki.

Opis gry Empires & Allies

Zaczynając zabawę spotkamy na swojej drodze uroczą Panią o imieniu Scarlett, która będzie nam pomagała zrozumieć kolejne systemy rządzące całą rozgrywką. Powinna mieć na imię samouczek bądź tutorial, ale chyba sami wiecie, że takie dodatki, zwłaszcza dla nowych graczy, są niezbędne.

Gdy znudzi nam się planowanie miasta jak i ulepszanie kolejnych budynków to warto oderwać się na chwilę od tego i ruszyć ku nowym wyzwaniom jakie dają nam zadania w kampaniach dla pojedynczego gracza. Będzie to również doskonałe szkolenie w dowodzeniu jak i zarządzaniu własną armią.

Empires & Allies

Gra Empires & Allies nie pozostawi nas ot tak samemu sobie, mamy tu mnóstwo mechanizmów, które pozwalają zawierać sojusze z realnymi graczami, pozwalają na rywalizację jak i na wymianę doświadczeń w obrębie własnego sojuszu.

WARTO ZOBACZYĆ  Defiance

Swojego czasu miałem tutaj własną wioskę, ale nie udało mi się rozwinąć jej do wysokiego poziomu i nie z powodu braku chęci, a z braku czasu, gdyż jeszcze tyle gier czeka na opisanie, że gdybym zbytnio skupił się na Empires & Allies to nie dowiedzielibyście pewnie o nich nigdy. Dlatego każdemu, kto kocha strategie online zalecam przetestować wspomnianą grę na własnej skórze.