Empire Rising jest przeglądarkową grą strategiczną z elementami MMO, która pozwoli nam przeżyć niesamowite emocje i dać satysfakcje z triumfu budowania własnego imperium. Gracz, który nie ma ochoty wydawać pieniędzy na rozrywkę może wykorzystywać złoto gromadzone przez różne działania w grze, dzięki czemu bez wydawania własnych ciężko zarobionych pieniędzy możemy doświadczyć każdego aspektu gry, ale można to też zrobić w łatwiejszy sposób, kupując klejnoty. Budowę miasta pomaga nam rozpocząć dość rozbudowany tutorial, a także liczne zadania, które polecam wykonywać na bieżąco. Przy rozbudowie infrastruktury wykorzystano dość ciekawe rozwiązanie, otóż dużą rolę tutaj odgrywają robotnicy, których możemy zatrudniać w centrum miasta. Im więcej robotników tym szybciej budują się budynki, ale niestety mamy ograniczenie do 10 pracowników, ale sprawdźcie sami różnicę w czasie budowy przy jednym robotniku i przy 10, prawda że o wiele krócej? Inną sprawą przy budowaniu miasta są surowce, mamy ich sporo, ale jak sprawdzić to wydobywają się dość powoli co może irytować, jednak klikając np. na kopalnie metalu znajdziemy opcję zatrudniania pracowników, im ich więcej tym większe wydobycie, oczywiście liczba zatrudnionych jest ograniczone poziomem budynku, ale tak naświetlam wam jak łatwo podnieść wydobycie i musicie zapamiętać fakt, że wszystko praktycznie przy budowlach opiera się na robotnikach. Kolejnym aspektem rozbudowy miasta jest przechodzenia z jednej ery do drugiej i tu musimy już spełniać wymagania zarówno technologiczne jak i budowlane. Bo w sumie nie można przejść do epoki renesansu bez uczenia się nowych rzeczy. Zaczynami więc od Dark Age, później przechodzimy przez wiek feudalny po czasy, w których już powstawały same zamki, ale głównym celem gry jest osiągnięcie wieku imperialnego.

 


W grze znajdziemy dużo różnych zadań podzielonych na 3 główne grupy “Current Quests”, “Daily Quests” i “Special Quests”. Chyba nie trzeba tłumaczyć ich przeznaczenia? W grze jeśli chodzi o elementy wojskowe główną rolę odgrywają generałowie, których zatrudnić możemy w tawernie, a charakterystyczne cechy podnoszą ich wartość zarówno w mieście jak i podczas bitwy, ale chyba najważniejszą cechą są gwiazdki, których dany generał może posiadać od 1 do sześciu, a im ich więcej tym dowódca jest dla nas bardziej wartościowy. Mogą oni uczyć się też pewnych umiejętności, maksymalnie trzech jeśli chodzi o walkę i do pięciu jeśli chodzi o obronę miasta i zatrudnienie jako gubernator, a tutaj też warto wspomnieć, że jeśli nadamy naszemu dowódcy miano gubernatora to w zależności od poziomu umiejętności w danym fachu podniesie wartości obrony jednostek czy też wydobycia surowców. Oczywiście nasi generałowie mogą być wspierani przez zdobyty ekwipunek, który zwiększy wartości ich cech. Jednak do obrony oprócz jednostek dowodzonych przez generała można użyć różnego rodzaju wież strażniczych czy też murów. Co ciekawsze to naszego dowódcę możemy wysyłać na eksploracje całej Europy, potrwa ona 20 min, ale po powrocie może nam przynieść różne itemy, jednostki, surowce i oczywiście dostanie pewną ilość doświadczenia. Jeśli chodzi o samą walkę to możemy wysyłać jednostki wraz z dowódcą na przeróżne akcje, od tych szpiegowskich po atak czy grabież. Nawet możemy rozpocząć okupację gracza, który będzie płacił nam daninę w wysokości pewnego % od wydobytych złóż. Nie muszę chyba mówić, że istnieje też możliwość całkowitego przejęcia cudzego miasta? To chyba oczywiste.

Jednym słowem Empire Rusing jest dość interesującym tytułem wśród gier strategicznych i na pewno nie możemy jej przegapić, a spóbować swoich sił zawsze warto.Gry podobne