Jak mawia mój znajomy „troszkę sportu nikomu jeszcze nie zaszkodziło” – nawet tego online, o czym przekonuje nas gra Empire of Sports, dzieło studia Infront Sports. Tutaj nie zagramy w tenisa, ani w piłkę nożną, tutaj jest tak wiele dziedzin sportu, że ciężko to na szybko zliczyć. Zabawę zaczynamy od stworzenia swojego awatara, którego niczym jak w RPG będziemy rozwijać pod kilkoma względami. Jednak dla sportowca najważniejszy jest rozwój fizyczny jak i wytrenowanie odpowiedniej dla niego techniki. Tym samym krok po kroku szykujemy się na różne imprezy sportowe, gdzie największą nagrodą jest samo zwycięstwo i utytułowanie nas tytułem mistrza. Jednak podobnie jak w prawdziwym życiu, bez kasy nic dalej nie zrobimy, więc wygrywając chcąc nie chcąc musicie kierować się także względami finansowymi.

Gdy już nieco poznamy mechanikę działania Empire of Sports to warto swojego sportowca ukierunkować pod daną dyscyplinę sportu, przecież nie możemy być we wszystkim najlepsi. Na starcie po swoim awatarze nie spodziewajcie się zbyt wiele, to prosty, młody sportowiec bez odpowiedniego treningu i doświadczenia – to wszystko my musimy mu zapewnić, rozwijać jego umiejętności i pielęgnować go jak złotą kurę, która kiedyś przyniesie nam złote jajka.


Przed nami mnóstwo pracy, mnóstwo ciężkiego treningu i litry wylanego potu, ale to zaowocuje w przyszłości, więc ćwiczyć musicie codziennie. Tym samym każdego dnia z samego ranka krok po kroku tworzymy plan ćwiczeń, ale jeśli nie czujemy się na siłach to warto wybrać jednego z trenerów, których znajdziemy pośród postaci NPC.

W Empire of Sports warto się pokazywać na licznych imprezach sportowych, nawet tych nie przynoszących większych korzyści finansowych, gdyż wtedy możemy zostać zauważeni w świecie sportu i nasza wartość jako zawodnika wzrośnie i jakiś klub sportowy może być zainteresowany kupnem naszego awatara (sportowca).

Jednak zmęczeni ciągłym treningiem możemy skorzystać z wielu dostępnych funkcji społecznościowych, poznawać nowych znajomych i nawiązywać przyjaźnie, czy nawet znaleźć miłość, drugą połówkę, która również pasjonuje się sportem tak jak my.


Gra Empire of Sports nie jest skomplikowana, ale wymaga od nas sporej dawki cierpliwości, gdyż nie od razu można zostać gwiazdą hokeja, tenisa czy siatkówki, trzeba na to wiele ciężkich lat pracy.

Wymagania systemowe:

  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista

Zdjęcia z gry:


Gry podobne