Eligium: Wybraniec (z ang. Eligium: The chosen one) jest darmową grą MMO oferowaną na polskim rynku przez studio Frogster, możecie znać ją pod innym tytułem Magic World Online 2. Jest to gra, w której wszyscy chronią rozległy świat Eligium przed demonami. Po drodze doświadczymy wiele przygód i niebezpieczeństw. Mamy okazję powalczyć z potężnymi przeciwnikami i podjąć wyzwania jakie stawiają nam niezliczone zadania. Podczas realizacji tych questów możemy rozwijać dość dynamicznie naszą postać. W Eligium musimy wybrać z pośród 4 ras (Panda, Elf, Virid, Człowiek) i 5 klas (Wojownik, Łowca, Druid, Mag, Mnich). Rasami Ludzi, Viridis i Elfów będziemy mogli gzagrać zarówno męską, jak i kobiecą postacią, a tylko Pandy są zwolennikami męskiej płci, więc kobietom wstęp wzbroniony. Gra Eligium zawiera wiele elementów, które odróżniają ją od tradycyjnych gier MMO, a także odnajdziemy tutaj bardzo obszerne możliwości dostosowania rozgrywki do indywidualnych preferencji każdego gracza. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się rasa Panda, czy ktoś widział taki pomysł na postać oprócz WoW? Więc już coś ciekawego kryje się pod tym wyborem, ale znajdziemy tutaj także dobrze znane build’y postaci, znane z innych gier konkurencyjnych.

gra mmo eligium


Jednak już na starcie widać, że twórcy postawili przede wszystkim na prowadzenie indywidualnego trybu rozgrywki. Więc nie sądźcie, że na wyborze rasy i klasy tutaj się skończy bo tak nie będzie, każdy będzie musiał pokonać poszczególne etapy rozwoju w danej specjalizacji i trakcie tej wędrówki nauczymy się niesamowitych umiejętności. Ale chyba ciekawe dla Was może okazać się pewny styl gry, który w zakresie umiejętności daje nam wielką swobodę działania, więc nie będzie problemu na testowanie naszych preferencji na różnorakich specjalizacjach, a jeśli już znajdziemy tą umiejętność, która ujmie naszą duszę to możemy ją rozwijać do woli dzięki innowacyjnemu systemowi ulepszania ekwipunku i umiejętności. I tutaj pojawia się kolejna fantastyczna funkcja w MMO Eligium, bo nie musimy osiągać jakiegoś poziomu postaci aby móc ulepszyć wyżej np. naszą broń, bo wystarczy, że będziemy ją często używać, a w miarę czasu będzie stawać się coraz lepsza i potężniejsza. Ale tu nie chodzi już tylko o broń, bo o cały nasz ekwipunek.
Może teraz przejdźmy do tego co wielu z was interesuje, mount’y, możemy w sumie tutaj wyhodować o jajeczka naszego wiernego kompana. Będziemy nosić i hodować naszego wierzchowca póki nie osiągnie dorosłej postaci. Więc taki system bardzo odróżnia Eligium od konkurencji i sprawia, że gra staje się ciekawsza. A dodatkowo na mount’ach można walczyć.

gra mmo eligium

Dobra, ale pewnie spytacie: Czy to odpalę na swoim gruchocie? Oczywiście, wymagania nie są za wysokie i jeśli kupiliście sprzęt minimalny w ostatnich 4 do 5 lat to nie powinno być żadnych problemów.


Już w sumie wspomniałem, że system zadań jest bardzo rozbudowany, ale prawdziwą kwintesencją rozgrywki są walki PvP, planowane są różne serwery właśnie z tym związane, więc na pewno każdy znajdzie to co lubi. Oczywiście znajdziecie tutaj także różne tryby PvP więc możliwości jest naprawdę sporo, a powodów do pojedynku nie trzeba będzie szukać daleko. Można oczywiście próbować swoich sił jako wojownika w większych skalach nie tylko jeden na jednego, ale co powiecie na wojny gildyjne, a nawet z całymi frakcjami, a w takich właśnie masowych rąbankach weźmie udział do 200 graczy jednocześnie, dodam tylko, że po 200 z każdej ze stron.

gra mmo eligium

Jeśli chodzi o samo levelowanie to jest lekko i przyjemnie więc nie będziemy spędzać wielu godzin na expieniu, oczywiście jak w innych grach punkty doświadczenia dostaniemy za wykonane zadania i za zabijanie potworów. Jednak tzw. expienie, o którym już wspomniałem przejdzie całkowicie w zapomnienie, bo wszystko praktycznie uzyskamy za pomocą rozwiniętej fabuły gry. Będą także dostępne Misje Dzienne dla tych, którzy będą mieli więcej czasu na rozgrywkę.Gry podobne