Gra Eggies jest darmową aplikacją na facebooku opublikowaną przez studio 6waves. Eggies na pierwszy rzut oka nie prezentuje sobą nic zachwycającego i może się wydawać, że jest to prymitywna wersja gry Bejeweled Blitz, gdzie brakuje nawet podstawowych funkcji społecznościowych. Początkowe rundy szybko przejdziemy, ale również uświadomimy sobie, że znaczna część, ta interesująca, omawianej gry ukryta jest gdzieś w głębi. Choć cała mechanika rzeczywiście jest bardzo podobna do klasyka od typu match 3 puzzle ze studia PopCap, to dodatkowe funkcje zostają nam dodawane w trakcie całej rozgrywki, a to wszystko sprawia, że omawiana aplikacja jest godna naszej uwagi, o ile kochacie gry logiczne.

eggies 001


Recenzja gry Eggies

Tutaj dopasowujemy przede wszystkim kolorowe jajka do siebie, wystarczy minimum, czyli trzy takie same elementy, aby zacząć zbierać punkty. Dopasowując więcej do siebie, na przykład cztery z jajek wykluje się zwierzątko, którego typ/rodzaj zależy od koloru dopasowanych jajek. Każde zwierzę daje nam różnego rodzaju efekty, gdy tylko dopasujemy go do jajek tego samego koloru. Niebieski kolor niszczy nam całą linię poziomą, a purpurowy wysadza okoliczne elementy. W grze Eggies w każdej kolejnej rundzie prezentowany nam jest kolejny zwierzak, a także jego moc jaką możemy wykorzystać do zdobycia maksymalnej ilości punktów. Następnie zostajemy wprowadzani systematycznie w system doświadczenia, rankingi, a następnie w mechanikę rządzącą walutą regularną i premium. Dalej już tylko cieszymy się zabawą, ale również możemy stopniowo dostawać coraz większe premię do wyników i odblokowywać dodatkowe bonusy. To wszystko daje nam poczucie, że jest tu jakiś system progresji. Za każdym razem jak wejdziemy na wyższy etap dostajemy nieco waluty premium, a także napełniane do maksimum są nasze życia, co sprawia, że wykwalifikowani gracze będą mogli grać i grać przez bardzo długi czas.

eggies 003

Jeśli chodzi o naszych znajomych na facebooku to gra Eggies w pewnym sensie umożliwia nam rywalizację z nimi, a nawet uczestnictwo w cotygodniowych turniejach. Posiadanie sporej liczny znajomych odbije się także na naszych bonusach, a także ilości zdobywanej, regularnej waluty gry, więc dobrze mieć jak najwięcej przyjaciół zaproszonych do gry.


Gra jest niezwykle prosta, ale i skomplikowana w pewnym sensie. Wydaje się pozornie niewielką grą match 3 puzzle, ale przyglądając się jej z bliska zauważycie mnóstwo funkcji, które na tyle rozwijają nasze możliwości, że podobieństwa do Bejeweled Blitz wydają się praktycznie nie istnieć. Podoba mi się to jeszcze, że nie narzuca nam się tutaj, przynajmniej nie bezpośrednio, waluty premium gry. Fakt, że czasem padają delikatne sugestie, ale nie jest nic na siłę, nie ma wymuszanych nawet publikacji naszych wyników na tablicy Facebooka. Jedynie w Eggies system żyć może nieco zdenerwować tych co nie będą płacić. Kończą się czasami bardzo szybko co zmusza nas do czekania na dalszą zabawę i tutaj wkraczają możliwości naszych znajomych, gdyż to właśnie ich można prosić o dodatkowe życia i tym samym, przy odpowiedniej ilości przyjaciół nie będziemy musieli płacić, a grać będziemy bez końca.

eggies 004

Eggies to bardzo dobra gra casualowa, całkiem dobrze sprawdza się w pracy, ale według mnie zasługuje na sukces na Facebooku. Pomimo niewielkich niedociągnięć, które w przyszłości miejmy nadzieje zostaną dopracowane będziemy bawić się tutaj jak nigdy dotąd. Nie dajcie się zwieść pozorom, zagrajcie.Gry podobne