Edgeworld opracowany przez Kabam to gra na facebooku, która łączy w sobie różne elementy, głównie w zakresie budowy imperium, strategii czasu rzeczywistego, symulacji wojskowej, jak również interakcji społecznych.

Fabuła została osadzona w świecie sci-fi, fantasy, która zabiera graczy do fikcyjnych gwiezdnych wojen w przyszłości. Wszystkie zaczyna się od sporu między Cerulean i Unią Galaktyczną. Wojny między obiema stronami ma długą historię. Kiedy podstawy Ceruleans są narażone, Unia postanawia wyeliminować swojego konkurenta raz na zawsze. Jednak wysyłane oddziały wracają z raportem o opuszczonym mieście gdzie nie znaleźli nawet jednego Ceruleans, więc Unia nie ma wyboru, jak tylko umocnić swoją pozycję w oczekiwaniu na atak wroga.


Gracz zaczyna swoją przygodę w futurystycznym świecie, gdzie są różne stacje i struktury zaprojektowane z myślą o wysoce rozwiniętej technologii, wyszukane bronie, najnowocześniejsze badania sprawiają, że plany stworzenia wysoce zaawansowanego miasta w centrum galaktyki został wykonany.

Tematyka sci-fi widoczna jest także w konstrukcji samej grafiki, widoki budynków czy innych struktur doskonale oddają klimat.  Poza tym znajdziemy w grze zasoby takie, jak energia, gaz, uran, które wspierają funkcję high-tech, więc nie znajdziemy tutaj tradycyjnego kamienia, żywności czy też żelaza. Oprócz budowy imperium kolejną zaletą jest wojna między rywalami, która pozwala na rekrutację i wysyłanie X-żołnierzy do galaktycznych bitw.


Gry podobne