Earthrise to gra MMORPG 3D, której fabuła na nowo przenosi nas do przyszłości, gdzie podróże kosmiczne stały się codziennością nie wspominając już o krwawych wojnach jakie odgrywają się pośród licznych gwiazd.

Grę stworzyło nam studio pochodzące z Bułgarii i zapewne jeszcze o nich nie słyszeliście, ale o Masthead Studios usłyszycie niebawem o wiele więcej, gdyż jest to jedna z najprężniej rozwijających się w branży gier online.

Opis gry Earthrise

Ludzkość w grze Earthrise podzieliła się na dwie frakcje, a każda z nich pragnie totalnej hegemonii i głównie zależy im na nowoczesnym mieście Sal Vitas. Jest to niezwykle ważny punkt strategiczny na mapie Ziemi, gdyż tuż po zakończeniu Trzeciej Wojny Światowej to miasto stało się kolebką odrodzonej cywilizacji, gdzie rozwijały się najnowsze badania i gdzie odkryto sposób na… zgadnijcie na co?

Na nieśmiertelność! Jednak nie jest to taka nieśmiertelność jak sobie myślicie bo ludzie tutaj dalej normalnie umierają, ale każdy człowiek zostaje zapisany (jego DNA) w wielkiej bazie danych co umożliwia jego szybkie klonowanie w przypadku opuszczenia ziemskiego padołu.

Earthrise 005

Tym samym już chyba wiadomo dlaczego obie frakcje w Earthrise tak bardzo pragną przejąć kontrolę nad Sal Vitas? Ale to nie jest jedyny powód konfliktu, podobnie jak we współczesnych wojnach chodzi również o złoża cennych surowców, a kto sprawuje nad złożami rud energetycznych to sprawuje tak naprawdę władzę nad całym światem.

WARTO ZOBACZYĆ  Age of Empires Online

Jednak to wszystko sprawiło, że ludzie zdali sobie sprawę, że coś jest nie tak i jak oni nie wezmą sprawy w swoje ręce to jedna z frakcji zdusi ich i przyprze do muru – jednym słowem staną się niewolnikami. Tym samym wytworzył się Noir ruch oporu, do którego i my jako gracze możemy przynależeć i walcząc po ich stronie przynieść pokój całemu światu.

Co ciekawsze Earthrise nie posiada systemu poziomów i nasz progres jest mierzony tym jaki mamy sprzęt i jak dobrze wyszkoliliśmy się w określonych umiejętnościach. Do tego oddano w ręce fanów arsenał wymyślnych broni itd. Co więcej jest tutaj również swoistego rodzaju system pet, gdzie rolę naszych kompanów odgrywają małe, ale za to silne i zwinne roboty.

Czego chcieć więcej?

Wymagania systemowe:

  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7