Dziś przyjrzymy się bliżej nowej grze na facebooku Dynasty, więc wszyscy fani gier ekonomicznych powinni szybko zwrócić na ów artykuł swoją uwagę. No to zaczynamy. Wyobraźcie sobie, że jesteście niestrudzonymi podróżnikami/odkrywcami, powracamy do posiadłości ojca po wielu latach nieobecności. Jednak okazuje się, że ojciec od dawna nie żyje, a przed nami jawią się jego miliony. Przechadzamy się po posiadłości o nasze serce nagle zaczyna drżeć, budynki są poniszczone, pola zakwaszone i wszędzie pełno zardzewiałych maszyn gospodarczych. Teraz my jako gracze musimy zakasać rękawy i już dziś wziąć się do obudowania dawnej świetności należących niegdyś do naszego ojca (a dziś do nas) nieruchomości.

dynasty 001


Ekonomiczna czy farmerska?

To chyba już wszystko jest jasne czym zajmiemy się w przeglądarkowej grze Dynasty? Będziemy musieli tym jakoś zarządzać, a przy tym dbać o swoją ekonomię, bo jak się całkowicie wypieniężymy to nie dość, że nic nie odbudujemy to jeszcze zostaniemy na lodzie. Po wykonaniu kilku podstawowych napraw w domu i okolicznym terenie, możemy przejść dalej, aby nasze farmy, sady i ogrody zaczęły przynosić konkretne dochody. Wiąże się to z tym, że zajmiemy się uprawianiem pola, sadzeniem drzew owocowych i warzyw. Jak to bywa w prawdziwym życiu czekają nas następnie żniwa, a potem próby sprzedania plonów za jak najwyższą cenę. W międzyczasie zajmiemy się hodowanie zwierząt gospodarczych, w końcu krowy przyniosą nam mleko, a ze świń zawsze dobra jest porządnie zrobiona kiełbasa.

dynasty 002

No i chcą naszej kasy

Jednak nie spodziewajcie się, że od razu dostaniecie dostęp do wszystkich ziem i posiadłości. Większość z nich owiana jest mgłą i trzeba je odkrywać zanim wykorzystamy je w jakikolwiek sposób. Odkrywanie wymaga posiadania kompasu i jeden taki item potrafi odsłonić spory fragment mapki. Jest naprawdę spory teren do odkrycia i chyba nie zdziwi Was, że można zakupić kompas w sklepie gry za walutę premium?


dynasty 003

W rzeczywistości Dynasty to bardzo ciekawa gra, ale nie różni się od konkurencji w sumie niczym i z wielce zapowiadanej gry ekonomicznej po kilku minutach dostajemy zwykłą aplikację dla fanów gier farmerskich. W grze zdobywamy nowe poziomy bardzo szybko, ale i tak ograniczy nas zapał energia, która będzie wymagana do każdej czynności, a kończy się naprawdę szybko, więc musimy powracać co pewien czas do zabawy, aby jakoś, mniej więcej dynamicznie się rozwijać.

Podsumowanie recenzji

Gra Dynasty również cierpi z powodu źle stworzonego scenariusza, który tak mylnie definiuje fabułę, że czasami nie wiadomo na jakim etapie gry tak naprawdę jesteśmy. Utrudnia to jakiekolwiek wskazówki, a jeśli dołożyć rożnego rodzaju wady znalezione w grafice to aplikacja zaczyna być coraz mniej interesująca. Jednak pomimo swoich wad Dynasty jest jedną z najpopularniejszych gier na facebooku. Będziecie tutaj mieli zawsze wiele do zrobienia i zobaczenia, a także zostanie nam wyznaczonych mnóstwo celów. Grę wydaje obecnie studio 6waves, odpowiedzialne także za takie gry jak: Oasis: The Last Hope i Mall World.


 

 

 Spróbujcie jednak sami!


Gry podobne