Dziś czas na kolejnego runnera wyłuskanego na Google Play, tym razem trafiłem na Dumb Run, nową grę na Androida, w które biegniemy i biegniemy… unikając różnych przeszkód jakie mogą pojawić się na naszej drodze. Jednak to co najbardziej mnie wciągnęło w omawianej apce to fakt, że cała akcja rozgrywa się w czasach prehistorycznych, gdy to faceci na maczugę podrywali swoje przyszłe żony. Wiecie, raz w głowę i do jaskini…

W racji tego, że wszystko dzieje się dawno dawno temu nie mamy możliwości wykorzystać potencjały współczesnych urządzeń i technologii. Tym samym nasz bieg jest o wiele trudniejszy, stawia przed nami nowe wyzwania, a co za tym idzie sama rozgrywka staje się o wiele ciekawsza i bardziej wciąga, wciąga tak że zapomniałem, iż testuję jedynie tą apkę i siedzenie nad nią zajęło mi ponad trzy godziny. Naszym największym wrogiem będzie sama natura, to ona stawia przed nami liczne przeszkody i tylko najsprytniejsi, najlepiej przystosowani będą w stanie je ominąć.


Dumb Run 003

W Dumb Run sterujemy postacią, która może być osobnikiem obu płci. Niestety mamy mało opcji dotyczących zmiany wyglądu i z tego co zdążyłem zauważyć można zdecydować o kolorze włosów i tyle. Smutne, ale prawdziwe.

Wiele podobnych aplikacji oferuje nam tylko bieg w nieskończoność, tzw. endless runner, stąd też nazwa gatunku dla tego rodzaju gier, w których liczy się to jak daleko uda nam się zabiec i jak dużo w tym czasie uda nam się zdobyć punktów. W Dumb Run możemy zagrać także w innych trybach i szczególną uwagę należy zwrócić na możliwość rozgrywki multiplayer. Do tego potrzebujemy konta na Google Plus (niestety) i należy połączyć konto w grze z tymże kontem. Jednak jeśli nie mamy tam znajomych również bawiących się w omawianej apce to niestety zostajemy sami, sami w całym świecie gry.


Dumb Run 002

Póki co sam nie wiem ile poziomów przygotował nam wydawca, ale gram tu i gram i ciągle są nowe levele, więc sporo czasu Wam zajmie zanim skończycie całą grę. Każdy poziom to maksymalnie trzy gwiazdki i jeśli nie uda nam się w jednym z nich zdobyć maksimum to będziecie mogli wrócić do problematycznych rund i znacząco poprawić swój wynik. W międzyczasie warto ulepszać wspomagacze, które ułatwiają nam całą zabawę, ich ulepszenia dają nam o wiele lepsze efekty. Zwrócić musicie uwagę na magnesy, które potrafią przyciągnąć do siebie wszelkie monety, które podczas biegu omijaniu i dzięki temu możemy skupić się na unikaniu przeszkód.

Dumb Run 001


Jak wspomniałem, sterujemy naszą postacią, ale możemy je zmieniać, odblokowywać nowe, a dla każdej kupować specjalne skórki, coś na wzór ubrań zmieniając im tym samym wygląd. Jednak i tutaj nie ma aż tak dużego wyboru. Jednak nie dziwię się bo sama grafika w Dumb Run nie porywa zbytnio.

Aplikację Dumb Run możemy pobrać za darmo na Androida.


Gry podobne