Reliance Games swoją najnowszą grę na iOS i Androida, czyli Drone: Shadow Strike opisuje jako „symulację walk powietrznych i grę wojenną”. W grze przejmiemy dowództwo na szwadronem nienazwanych pojazdów i poprowadzimy ich do zwycięstwa przeciwko nadchodzącym wrogom. Gra oferuje nam ponad 20 niesamowitych kampanii/misji specjalnych opartych na czterech, historycznych kampaniach. W miarę swojego rozwoju awansujemy z roli podrzędnego pilota do generała i możemy ulepszać swój samolot w dowolny sposób.

W każdej misji Drone: Shadow Strike gracze mają cel główny jak i misje poboczne. Podczas walki widzimy wszystko z perspektywy pierwszej osoby z kamery umieszczonej na dronie. Wrogowie oznaczeni są zawsze na czerwono, a sojusznicy na zielono. Gracze dysponują różną bronią, którą skutecznie mogą eliminować przeciwników. Można tutaj wymienić karabiny maszynowe, rakiety czy bomby. Jednostki naziemne możemy spokojnie załatwić karabinkiem, ale czołgi lepiej potraktować bombami albo serią kilku rakiet. Niektóre jednostki naziemne mogą atakować także nasz za pomocą rakiet ziemia powietrze, ale i tutaj piloci mogą się ratować wystrzeliwując wabiki w postaci flar.


Shadow Strike 003

Piloci mogą ulepszać każdą broń jak i same drony. W dronach wzmocnimy przede wszystkim pancerz, zasięg radarów czy dodamy do nich możliwości maskowania jak i kilka dodatkowych flar, które mogą uratować nam życie w wielu sytuacjach. Ulepszenia broni zależą ściśle od ich rodzajów i tutaj działka mogą być ulepszone, aby zwiększać ich częstotliwość strzałów czy zmniejszenia czasu na przeładowanie. Rakiety zaś ulepszamy pod kątem zasięgu rażenia czy szybszego przeładowywania. Gdy użytkownicy zaczynają zarabiać o wiele więcej wirtualnej gotówki to mogą sobie kupić zupełnie innego, lepszego drona, ale te najlepsze są jedynie dostępne za walutę premium (prawdziwe pieniądze).

Shadow Strike 002


W grze Drone: Shadow Strike na każdym poziomie gracze otrzymują maksymalnie trzy gwiazdy, ich ilość zależy w dużej mierze od tego czy zostaną wykonane poboczne misje zanim wykonamy zadanie główne. Oczywiście każdy etap można powtarzać i próbować osiągnąć o wiele lepszy wynik, ale waluta premium pozwala nam pomijać te bardziej problematyczne poziomy.

Misje stają się o wiele łatwiejsze jeśli wspomożemy się wspomagaczami, które można zakupić zanim rozpoczniemy poziom. Dodają one nam kilka nowych możliwości, zwiększą wytrzymałość pancerza dla samolotu, wielkość obrażeń czy prędkość przeładowania i wiele więcej. Możemy dodatkowo kupić trzy konsumowalne itemy jak dodatkowe flary, nalot z powietrza czy nawet bombę nuklearną, ale dostępne są one w rundzie do której je dokupiliśmy.

Shadow Strike 004


Podsumowując Drone: Shadow Strike przygotowała dla nas ponad 270 różnych wyzwań do ukończenia, 50 osiągnięć do zdobycia itd. Możemy również konto gry połączyć z kontem na Facebooku i zbierać kolejne profity od naszych znajomych.

Gra dostępna jest do pobrania za darmo na Androida i iOS.


Gry podobne