Event Pustynia Esencji trwa właśnie w najlepsze w Drakensang Online. Jest to wydarzenie cykliczne, które wznowiono i potrwa ono do 18 marca 2015 roku. Aby rozpocząć w nim swoją przygodę musimy ruszyć na spotkanie z Tabonem – jedna z postaci NPC w grze. Jeśli nie wiecie, gdzie go szukać to powinniście się udać to jednego z większych miast Durii. Jeśli tego nie zrobicie to nigdy nie znajdziecie drogi do Shagri-La. Jednak nie wystarczy go o nią zapytać, w zamian za informacje Tabon chce, abyśmy zebrali odłamki sfery i przynieśli je osobiście do niego. Zbierając je wszystkie będziemy mogli dostać się do Shagri-La.

Każda droga do Shagri-La wymaga od nas zebrania 10 odłamków sfer.


Ale co takiego ciekawego jest w tym miejscu, że tak naprawdę musimy tam się udać? Otóż znajdziemy tam obóz handlarzy esencjami. To właśnie u nich kupimy cały niezbędny sprzęt do pustynnych wypraw. W zakupach niezwykle przydatne okażą się bony, które otrzymamy każdego dnia. Warto je zbierać, a nie wydawać od razu, gdyż za ich większą ilość możemy zdobyć znacznie lepszy sprzęt od handlarzy.

[su_button url=”http://bigpoint-global.com/?a=931102&c=64&s1=” target=”blank” style=”stroked” background=”#ef652d” size=”12″ radius=”round” rel=”nofollow”]Zagraj za darmo w Drakensang Online![/su_button]

Inną sprawą jest fakt, że tak kupiony sprzęt nie zostaje z nami na zawsze, to tylko tymczasowy zakup, więc nie przywiązujcie się zbytnio do niego.


Kolejną sprawą, na którą musicie zwrócić uwagę to różne kolory sprzętu oferowane przez kolejnych handlarzy w Shagri-La. Ta różnorodność nie wynika jedynie z estetyki czy widzimisię twórców gry. Każdy kolor to różny poziom trudności, przekonacie się o tym napotykają na pustyni przeciwników różnej kolorystyki. Do walki z każdym rodzajem, bardziej kolorem, wroga przeznaczony jest zgoła odmienny sprzęt.

Kolory przeciwników w Drakensang Online

  • Zielony – to poziom łatwy
  • Niebieski – łatwy i średni
  • Fioletowy – średni
  • Żółty – trudny
  • Czerwony – bardzo trudny

Walcząc z wyżej wymienionymi przeciwnikami zdobywamy odłamki esencji jak i same łzy esencji. Jeśli są to kolorowe łzy to dzięki nim możemy zyskać ciekawy, choć dość krótkotrwały bonus i oczywiście, podobnie jak z przeciwnikami, ich siła zależy od koloru.


Jeśli chodzi o kolorowe odłamki esencji to pozwolą nam one przywołać Wścieklaków, zdobędziemy je z cielsk pokonanych wrogów. Jeśli chodzi o ich kolory to te stare miały barwy podobne jak potwory, ale już nowe odłamki są w kolorach tęczy i dzięki temu mają o wiele bardziej uniwersalne zastosowanie. Dzięki tym tęczowym odłamkom przywołamy specjalne bossy o różnej sile. Niestety podczas gdy stare odłamki można było sprzedawać to te nowe nie nadają się do handlu.

Nie wiem czy wiecie, ale są także ziarna esencji, także one mogą być różnego koloru. Zdobędziemy je jeśli pokonamy kolejnych mistrzów, a posłużą nam głównie do wzywania z otchłani mini bossów, a i one mogą występować w różnych kolorach. Co ciekawsze, walcząc z takim mini bossem zdobędziemy ZAWSZE część setu. To pewnie was najbardziej zainteresuje.

(Kolorowe) ziarna esencji

Każdy boss w grze zostawia po sobie także różne zestawy esencji i ich kolor decyduje o sile bonusów czy czarów takich przedmiotów. Mało tego, zostawiają również po sobie różne kostiumy, nazywają się one esencjowy wirownik.

Przedmioty zestawu

Podczas eventu możemy także posiadać esencjowy wir, czyli towarzysza, który doda (w zależności od koloru) specjalne bonusy. Gdy uda wam się wypełnić pasek postępu to możecie liczyć na zielonego wojownika jak i zielony wir. Oczywiście możecie zdobyć i inne kolory, ale to wymaga walki z groźniejszymi bossami niż tymi w kolorze zielonym.

[su_button url=”http://bigpoint-global.com/?a=931102&c=64&s1=” target=”blank” style=”stroked” background=”#ef652d” size=”12″ radius=”round” rel=”nofollow”]Zagraj za darmo w Drakensang Online![/su_button]

Misja bonusowa

Poszukacie Jullova, znajduje się on w oazie, gdzieś pośrodku pustyni. Ma on dla was specjalną misję, która wymaga ochrony tej postaci NPC. Jeśli wam się powiedzie to możecie zdobyć Riverdance, irlandzką emotikonę.

PASEK POSTĘPU
NAGRODA​
55​
2x Klucz do Amfory
135​
999 Esencji Niebieskiej
250​
15x Odłamek przywołujący Mistrza
360​
999 Fioletowej Esencji
495​
20x Odłamek przywołujący Mistrza
865​
999 Fioletowej Esencji
1120​
20x Odłamek przywołujący Bossa
1820​
999 Fioletowej Esencji
2840​
40x Odłamek przywołujący Bossa
3600​
999 Czerwonej Esencji
4300​
999 Czerwonej Esencji
5500​
2000 Czerwonej Esencji

Gry podobne