Kochasz życie w Berk, niewielkiej wiosce Wikingów, którzy postanowili żyć w symbiozie ze smokami? Jeśli tak to posłuchaj poradnika, który stworzyli trenerzy Desercika, abyście mogli skuteczniej trenować własne, ziejące ogniem bestie. Jednym słowem możecie dowiedzieć się jak trenować swojego smoka. Kilka tipsów jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a może i Wam one pomogą w Dragons: Rise of Berk. Jak macie dodatkowe pytania to nie bójcie się zostawić odpowiedniego komentarza.

Grając w Rise of Berk powinniśmy skupić się na dwóch słowach – Ryby i Drewno. Jeśli skupimy się na pozyskiwaniu wymienionych surowców to nie ma bata, abyście robili cokolwiek złego. Dzięki tym dwóch surowcom nasze postępy będą ciągle widoczne, ale w grze mamy również, tak jakby, jeszcze jeden surowiec – Smoki!


Ryb używamy do dwóch rzeczy, do jedzenia i podnoszenia poziomów naszych smoków. Drewno przyda się do budowy jak i również będzie niezbędnym czynnikiem wpływającym na trening naszych pupili. Drewno pozwoli nam także rozszerzać wyspę i tym samym dostaniemy możliwość zbudowania większej ilości domków dla Wikingów zamieszkujących Berk.

Bądź zawsze na bieżąco

Pierwszym smokiem jakiego otrzymamy to oczywiście jest Szczerbatek (Toothless) i posłuży nam on w sumie do jednej czynności, będzie szukał dla nas nowych, smoczych jaj i przynosił do wioski, aby się tam spokojnie wyległy nasze nowe bestyjki. Podczas wysyłania na poszukiwania Szczerbatka mamy trzy opcję, pierwsza jest darmowa (saddlebag), a pozostałe dwie wymagają od nas wydania waluty premium gry – Run. Dzięki runom zwiększymy szasnę znalezienia przez naszego smoczego przyjaciela lepszych i rzadszych jaj. Jednak Szczerbatek może powrócić z misji z jedną z czterech rzeczy – nowym jajkiem, drewnem, rybami jak i nawet runami. Więc nawet wysyłając go z darmową misją zawsze powinien przynieść nam coś wartościowego.

Dragons Rise of Berk 002


Dodatkowo polecam skupić się na zadaniach, które dają nam mieszkańcy Berk, a za które również dostaniemy wspaniałe nagrody. Czasami musimy zebrać 50 000 sztuk drewna, albo wydać 100 000 ryb. Zawsze sprawdzajcie dostępne zadania i starajcie się je systematycznie wykonywać. Wiele zadań skupi nas na rozbudowie wioski, magazynów i innych budynków.

Oczyszczaj sobie drogę!

Jako trener smoków w Dragons: Rise of Berk musimy przygotować się także do wykonywania prac porządkowych, a kamieni do usunięcia nie zabraknie nam na mapie gry. Oczyszczając również teren z drzew przyniesie nam sporo drewna, ale za samą czynność musimy zapłacić rybami. Usuwają kamienie możemy znaleźć runy, ale zapłacimy za to drewnem. Popatrzcie na to jednak z innej strony, i tak kiedyś będziecie potrzebowali więcej miejsca na nowe domki dla Wikingów, więc oczyszczanie wcześniej czy później będziemy musieli wykonać.

Dragons Rise of Berk 003


Ulepszaj, ciągle ulepszaj!

Ulepszanie wszystkiego to dobre rozwiązanie, skupcie się na rozbudowaniu Mead Hall, ulepszaniu smoków, Akademii, Domków Rybackich, Młynów i Magazynów Surowców. Za każde ulepszenie zapłacimy drewnem albo rybami. Rozbudowując Mead Hall sprawiamy, że nasza wioska przyjmie pod opiekę więcej smoków jak i pozwoli nam to zbudować nowe domki dla Wikingów. Możemy również zdobywać więcej surowców jak i oczyszczą kolejne skały.

Akademia pozwoli nam o wiele lepiej wytrenować smoki jeśli ją systematycznie ulepszamy, a Domki Rybackie czy Młyny pozwolą nam zdobywać większe ilości surowców.

Dragons Rise of Berk 004

Jednym wyjątkiem w „ulepszaniu wszystkiego” jest budynek Hatchery, który mamy od początku gry i pozwala nam on trzymać do wylęgu jedno jajo w danym czasie. Ulepszając ów budynek będziemy w stanie pozwolić na wylęg większej ilości smoków, ale każde ulepszenie kosztuje spore ilości Run. Według mnie możliwości jakie daje nam ten budynek nie są warte wydawania waluty premium. Tutaj cierpliwość jest bardzo dobrą cechą, nawet jak Szczerbatek znajdzie więcej niż jedno jajo to idźcie spać, poczekajcie aż wylęgnie się jedno z nich i dopiero umieszczajcie w Hatchery kolejne jajo.

Wylęgarnia (Hatchery) pozwala nam maksymalnie wylęgać trzy jaja w danej chwili, a pierwsze ulepszenie kosztuje 150 run.

Jak szybciej zdobywać ryby i drewno?

Aby pomóc wam w zdobywaniu surowców poniżej zamieszczam listę smoków (po angielsku), które przynoszą nam najwięcej drewna czy ryb.

  • Drewno (Gronckle, Whispering Death, Timberjack i Typhoomerang).
  • Ryby (Monsterous Nightmare, Scauldron i Changewing).
  • Ryby i drewno (Deadly Nadder, Hideous Zippleback, Rumblehorn, Terrible Terror i Snaptrapper).

Niestety jest to niepełna lista, gdyż obecnie nie byliśmy w stanie przetestować wszelkie smoki jakie znajdują się w Rise of Berk.

Jak zdobywać darmowe Runy?

Podobnie jak w wielu innych, darmowych grach za walutę premium – Runy – możemy kupić kilka unikalnych rzeczy jak i najlepsze smoki. Oczywiście jest kilka sposobów, aby zdobywać Runy za darmo, za które kupimy więcej ryb, drewna, przyśpieszymy produkcję czy ulepszymy Wylęgarnie. Wystarczy nieco cierpliwości i zamiast płacić możemy Runy zdobywać na kilka, darmowych sposobów.

Dragons Rise of Berk 005

Możemy oglądać reklamy od wydawcy i tym samym zdobyć kilka darmowych Run, możemy korzystać z ofert TapJoy, wykonywać misje, zadania jak i posyłać Szczerbatka częściej na poszukiwania jaj.


Gry podobne