Gry MOBA skupiają wokół siebie coraz większą uwagę fanów z całego świata i niech Was nie dziwi to, że każda nowa gra tego typu porównywana jest do słynnego LoL'a (League of Legends) – w końcu to najsławniejsza gra tego typu, która w ciągu ostatnich lat zebrała miliony fanów. Jednak nowe pomysły, rozwiązania na tej płaszczyźnie to wielka rzadkość i dlatego uwagę naszej redakcji zwróciła gra Dragons and Titans. Dlaczego? Gra przeglądarkowa, walki 5vs5, każdy gracz walczy na swoim smoku, a to wszystko udostępnione w sieci kontrolowanej przez studio Zynga.

To wszystko pewnie brzmi jak kiepski żart, ale przypominam, że dziś już nie ma Prima Aprilis, więc pisząc tą zapowiedź jestem jak najbardziej poważny. Za produkcję odpowiada studio Wyrmbyta, które tworzyło wszystko w wielkiej tajemnicy, a dodając do gry nowe elementy pragnie podnieść poprzeczkę dla innych produkcji tego typu, które w przyszłości pojawią się na naszych przeglądarkach. Gra Dragons and Titans została stworzona na silniku Unity, więc możemy się nią cieszyć wszędzie i od kiedy MOBA potrzebuje coraz większej reklamy, społeczności jak rośliny wody to partnerstwo z Zynga jest jak najbardziej uzasadnione, bo gdzie znaleźć więcej graczy niż na portalu Facebook?


Założyciel studio Wyrmbyte – Scott Brown od dwudziestu lat pracuje nad różnymi projektami jak LEGO Universe. Na pierwszym trailerze gry widzimy gładką i płynną grafikę, wszystko wygląda bardzo obiecująco. Każdy gracz ma do wyboru około 17 smoków i 16 rodzai broni, za pomocą tych elementów można tworzyć swojego czampiona. W dziś prezentowanej aplikacji najważniejsza jest walka drużynowa, dzięki której pochwycimy nowych tytanów, albo zabijemy tych, którzy należą do drużyny przeciwnej. Nowe umiejętności i skille mogą być odblokowywane w trakcie walki. Używanie poszczególnych smoków i broni możemy podnosić swój poziom jak i poziom sprzętu czy wierzchowca. Twórcy zapewniają, że pojawiać się będą cotygodniowe aktualizacje.

Z informacji przekazanych dla naszej redakcji dowiadujemy się, że gra Dragons and Titans pojawi się już pod koniec kwietnia zarówno na platformach opartych o iOS i Android. Dla tych, którzy chcą zapisać się na testy zapraszam na oficjalną stronę gry.Gry podobne