Dragonica inaczej zwana Dragon Saga jest to darmowy MMORPG posiadający innowacyjny system 3D Side Scrolling. Grę osadzono w dość bajkowym świecie, ale za to posiada dość ciekawe i rozbudowane mapy co sprawia, iż produkt prezentuje się wyśmienicie na tle konkurencji.

Nie liczy się tutaj zbytnio taktyka, ale umiejętności o zręczność, gdyż walki są naprawdę szybkie. Jednak co podoba mi się najbardziej to duże możliwości konfiguracji sterowania w grze.


Jak nigdy możemy użyć pada bądź. Tworzenie postaci samo w sobie jest proste i szybkie, jednak warto już na początku rozważyć wszelkie plusy i minusy każdej z klas, aby później nie zaczynać od nowa gry.

Dostępne klasy:

  • Warrior
  • Magician
  • Archer
  • Thief

Na początku mamy do wyboru jedną z czterech klas. Wraz z rozwojem naszej postaci będziemy mogli awansować na kolejne klasy/joby. Poniżej przedstawione możliwości rozwoju naszej postaci.


W grze mamy dostępne 3 rodzaje darmowych petów. Najpopularniejsze to Husky i Felix. Griffon trafia się bardzo rzadko. Każdy pet może nam dodawać różne bonusy, począwszy od bonusów do STR/INT/HLT/AGI aż po punkty obrony, ataku. Na obecną chwilę są to jedyne korzyści z posiadania peta.

W przyszłości pety będą rosły, walczyły z nami, aż w konću posłużą jako środek transportu. Możemy tez zdobyć inne rodzaje petów, z CashShopu, z Eventów lub od innych graczy. Należy także wspomnieć, że pety maja określony czas „życia”, po jego upływie przechodzą w status expired, czyli przestają nam dodawać bonusy. Oczywiście możemy kupować im jedzenie i przedłużać ich żywotność.

Pet Food dostępne jest w CashShopie lub istnieje możliwość kupienia od innych graczy. Jednak nie jest to zbytnio opłacalne. Po Wbiciu 20 lvla udajemy się do Pet Merchant(Amy) w Port of The Winds. Następnie bierzemy questa „Special Event for VIP of the Pet Store”, którego od razu oddajemy i teraz możemy wykonywać questy na peta. Dostępne odpowiednio na 20,30 i 40 lvlu. Jest to JEDNORAZOWY quest. Jedyne co musimy zrobić, to nabić na liczniku zabitych mobów: Jajko 20 lvl – 200 Jajko 30 lvl – 300 Jajko 40 lvl – 400Gry podobne