Nie masz dość krzyżowania różnego rodzaju potworów? A może dalej interesują Cię gry pokroju DragonVale czy Dragon City? Jeśli tak to sprawdźcie co przygotował Wam zespół ze studia TeamLava, sprawdźcie grę Dragon Story.

Widać jak studio podąża za trendem jaki ukazało w innych swoich grach z dopiskiem Story, czyli Pet Shop Story jak i w Zoo Story. Tym razem jednak zabawa wiąże się ze smokami, kolekcjonowaniem tych antycznych bestii w przepięknym świecie fantasy. Smoki tu możemy karmić, krzyżować a w międzyczasie można poszerzać im tereny w którym będą żyły i rozmnażały się, co z kolei pozwoli nam na powiększenie swojej kolekcji.


Opis gry Dragon Story

Gdy nasze smoki dorastają to mogą ewoluować i nie jedynie dwa razy jak to było w popularnej bajce Pokemon, ale trzy razy! To daje nam cztery różne formy pojedynczego smoka. Dzięki takiemu systemowi zobaczymy jak ze słodkiego stworka o małych stópkach, nasz smoka staje się potężną, zionącą ogniem niczym piekielnym, bestią.

Dragon Story

W trakcie gry nasi podopieczni stają się coraz potężniejsi, przynoszą nam coraz większe dochody, które możemy zainwestować w nowe habitaty, ulepszenia czy same smoki.


Smoki w Dragon Story dzielą się na różne gatunki, a one przypisane są do odmiennych żywiołów jak ogień, magia, powietrze czy ziemia. Podobnie jak w innych grach tego typu różne żywioły mogą być mieszane ze sobą, aby w wyniku takiej operacji otrzymać zupełnie nowe, bardziej złożone okazy, do których przypisane są do więcej niż jednego żywiołu.

W grze mamy dwie waluty – srebro i złoto. Srebro jest podstawowym środkiem płatniczym w grze używanym do zakupu większości przedmiotów. Zdobywamy je z habitatów kolejnych smoków. Możemy oczywiście pokusić się o dodatkowe środku kupując je za złote sztabki klikając plusik przy ikonce srebrnych monet.

Dragon Story


Złoto to kolejna waluta z segmentu premium. Dostajemy na starcie 40 sztabek, ale dodatkowe można również zdobyć wykonując specjalne zadania. Złoto pozwoli nam przyśpieszyć wykluwanie się smoków z jajek, zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania rzadkiego okazu, albo przyśpieszyć produkcję w kolejce budowy.

Smoki potrzebują do dalszego rozwoju jedzenia, więc musimy zbudować farmy, z których będziemy pobierać żywność. Jednak ilość farm jest ograniczona naszym poziomem i na starcie możemy kupić ich jedynie cztery, a na następne należy czekać aż do 10 poziomu. Farmy nie są identyczne, można kupić małe i większe, oczywiście te większe pozwalają nam uprawiać znacznie więcej roślin i dają lepsze plony.

Gdy już odpowiednio nakarmimy smoka i osiągnie on poziom siódmy to możemy pozwolić mu na ewolucje. Do tego potrzebujemy specjalnej świątyni, którą kupimy w sklepie gry. Ewolucja wymaga czasu, ale się opłaca. Po zakończonym poziomie karmimy smoka do 10 poziomu i może on ponownie ewoluować do epickiej formy.

Jak widać o Dragon Story można napisać książkę niewielkich rozmiarów, ale ja tego dziś nie będę robił, choć przydałby się poradnik na temat krzyżowania ale o nim pomyślę w innym czasie. Jeśli chcecie sprawdzić się w roli hodowcy smoków to możecie pobrać grę na Androida jak i na iOS.


Gry podobne