Energia bitewna w Dragon Mania Legends jest siłą napędową potrzebną do prowadzenia walk na mapie kampanii i Dragon League. Energia jest zużywana za każdym razem, gdy rozpoczyna się bitwa i musi zregenerować się samoczynnie lub zostać odzyskana w inny sposób.

Energia Portalu

Energia wykorzystywana ma Mapie Kampanii nazywana jest Energią Portalu . Energia ta odnawia się automatyczne (1 pkt co 25 minut), aż do uzyskania maksymalnego pułapu. Można odnowić ją natychmiast za pomocą Diamentów Portalu (Portal Gems) lub przy pomocy Diamentów zwykłych. Odnawia się sama także, gdy zdobywamy nowy poziom albo gdy ulepszamy Antyczny Portal.


Maksymalna ilość energii opiera się na poziomie Antycznego Portalu, początkowa ilość to trzy, a maksymalna to 9. Trenerzy ze statusem VIP dostają dodatkowe miejsce na energię. Na poziomie VIP 1-9 otrzymamy 2 pkt energii, na 10-18 poziomie 3 pkt energii, a na 19-20 poziomie do czterech punktów energii. Wychodzi na to, że biorąc pod uwagę status VIP maksymalny prób energii może wynosić do 13 pkt.

Walka w normalnym trybie kosztuje jeden punkt energii, a w trybie heroicznym aż dwa punkty. Dodatkowo za energię portalu można wezwać smoka przyjaciela do pomocy w walce.

Koszty wynajęcia smoka

Energia Portalu jest potrzebna do wynajęcia smoków od przyjaciół przed rozpoczęciem bitwy, a całkowity koszt zależy od poziomu wynajętego smoka. Aby wziąć udział w bitwie z wynajętym smokiem, trener będzie potrzebował więc pewnej ilości energii niezbędnej do wynajęcia smoka oraz odpowiedniej ilości energii potrzebnej do rozpoczęcia bitwy (jedna w trybie normalnym i dwie w trybie heroicznym).


Poziom Koszt energii
1-5 1
6-11 2
12-15 3
16-20 4
21-29 5
30-35 6
36-70 7
71-100 9

Energia Areny

Energia wykorzystywana w Dragon League nazywa się Energią Areny , która automatycznie regeneruje się w tempie 1 szt. / 40 minut, aż do maksymalnej ilości.

Energię Areny można od razu zregenerować przy pomocy klejnotów areny, jeden klejnot za jeden punkt energii, a także przy pomocy diamentów (3 diamenty za 1pkt energii. Po awansie na kolejny poziom energia odnawiania jest samoczynnie do maksymalnego poziomu.

Podstawowa ilość maksymalnej energii wynosi cztery. Nie ma innego sposobu na zwiększenie maksymalnej kwoty podstawowej Energii Areny niż zakup Statusu VIP. Poziomy VIP 1-9 otrzymują dodatkowo dwie jednostki energii, poziomy VIP 10-18 otrzymują trzy jednostki energii, a poziomy VIP 19-20 otrzymują cztery jednostki energii (w ten sposób trener może mieć maksymalnie osiem jednostek energii). Walka w Dragon League wymaga jednej energii do regularnej bitwy i dwóch sztuk energii do ukierunkowanego ataku (focused attack). Ukierunkowany atak tymczasowo zwiększa aktualny atak wszystkich smoków trenera o 50% w danej bitwie.Gry podobne