Dragon Mania Legends to najnowsza gra o krzyżowaniu smoków (rozmnażaniu) od znanego nam wydawcy gier mobilnych, studia Gameloft. Wcielamy się tutaj w młodego hodowcę, jednocześnie także trenera, małej armii smoków, który wyczuł zagrożenie płynące ze strony agresywnych Wikingów, którzy zaczęli się kręcić wokół wyspy.

Dziś, z naszym poradnikiem, otrzymasz kilka ważnych wskazówek, poniekąd instrukcję jak grać, która z kolei pozwoli ci zdobywać szczyty na listach rankingowych, zarówno tych światowych jak i wśród znajomych.


Nie czekaj ze zbieraniem monet na ikonkę nad legowiskiem

Smoki w Dragon Mania Legends gromadzą w legowiskach złote monety, w różnych ilościach, zależy to głównie od rodzaju legowiska jak i smoków w nim zamieszkujących. Każde takie legowisko ma również określoną pojemność i kiedy osiągnie ona maksimum pojawia się nad nim ikonka monety, która informuje nas, że należy na nie tapnąć, aby zebrać cały dochód. Jednakże nie musimy czekać na tą ikonkę i odbierać poprzez tapnięcie kolejne monety można w dowolnej chwili. Nic na tym nie tracimy, a opłaca się o tym pamiętać jeśli za chwilę mamy opuścić grę na dłuższą chwilę, wtedy mamy pewność, że w oczyszczonym legowisku jest maksymalnie dużo miejsca na nowe monety.

Dragon Mania Legends

Opiekuj się i baw ze smokami dla monet i diamentów

Smoki w grze kochają, gdy poświęcamy im dostatecznie dużo uwagi. Bawmy się z nimi jak najczęściej, a możemy to robić trzy razy co dwie godziny. To przynosi nam złoto i okazjonalnie kilka gemów. Im wyższy jest poziom smoka tym więcej złota otrzymamy w nagrodę za opiekę nad nim i wspólną zabawę.


Nie musisz kupować smoków

Choć z drugiej strony warto kupić po jednym z każdego żywiołu, czyli wody, ognia, powietrza i tak dalej. Pamiętajcie, że każdy smok z dwoma żywiołami i więcej może być nas jeśli skrzyżujemy te, które posiadamy, te podstawowe. Zdaję sobie sprawę, że rozmnażanie smoków trwa niekiedy kilka godzin, ale uwierzcie mi, bardziej się wam opłaca poczekać aniżeli wydawać diamenty czy złoto na zakup nowych smoków.

Produkuj nieprzerwanie żywność

Smoki potrafią naprawdę dużo jeść, zwłaszcza gdy przekroczą poziom czwarty to chcą więcej i więcej. Tym samym naszym obowiązkiem jest zadbać o to, aby nigdy nie zabrakło w naszej wiosce jedzenia. Budujcie tyle farm na ile aktualnie pozwala wam gra i ulepszajcie je do maksimum. Bez przerwy sadźcie i hodujcie kolejne porcje żywności.

Dragon Mania Legends


Używaj opcji „How To?”

Raz na tydzień jak i na miesiąc, wydawca pokazuje nam smoka tygodnia czy miesiąca. Klikając przy nim podpowiedzi „How to?” możemy dowiedzieć się jak je stworzyć, to znaczy jakiej krzyżówki używać.

Nie poddawaj się po pierwszej próbie

Nie warto się denerwować jeśli po kilku próbach nie uda nam się zdobyć smoka, którego sobie wymarzyliśmy. Te najrzadsze okazy wymagają niekiedy setek prób, a czasami trafiają się niemalże od razu. Wszystko w dużej mierze zależy od szczęścia.

Nie marnuj jedzenia

Wiem, że to fajna zabawa rzucać swojemu pupilowi jedzenie w trakcie karmienia, ale im wyższy jest poziom smoka tym więcej za jednym rzutem zużywamy pożywienia. Róbcie to powoli i z rozwagą, gdyż nie chcecie aby okazało się, że w minutę na jednego smoka straciliście całą żywność. A inne bestyjki czekają także na ulepszenie.

Trenować smoki czy wynająć?

Trudne pytanie, ale obie opcję się opłacają. Trening pozwoli nam za niewielką sumę zwiększyć atrybuty smoka, co może diametralnie wpłynąć na przebieg walki. Możemy również skorzystać z opcji „Rent a Dragon” poprzez tapnięcie na „Hire” w oknie przygotowania do potyczki. Wynajmowanie smoków polega głównie na pożyczeniu bestii od jednego z naszych znajomych. Jednak po jednym użyciu w walce, taki smok musi nieco odpocząć zanim będzie mógł nam dalej pomagać. Wynajęte smoki wymagają także dodatkowej energii podczas walki.

Zwracaj uwagę na żywioł smoków przeciwnika

Smoki w Dragon Mania Legends posiadają należą do różnych żywiołów i każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony przeciwko innym żywiołom. Musicie poznać te zależności i zapamiętać, aby później wykorzystać to na swoją korzyść w trakcie walki.

Szukaj skrzyń ze skarbami na mapie

Gdy przejdziemy przez antyczny portal to warto szybko rozejrzeć się po okolicy (mapie).


Gry podobne