Dragon Born to przeglądarkowa gra akcji RPG wyprodukowana przez studio Beijing-based KoramGame, które publikuje takie gry jak Heroic Odyssey, Chronicles of Merlin i Spirit Tales. Fabuła gry opowiada nam o starożytnej wojnie pomiędzy smokami i demonami, gdzie również ludzkość znalazła się pośrodku. Wojna zakończyła się zwycięstwem, ale wiązało się z nim wiele śmierci, dlatego wygrana była przede wszystkim wielką przegraną równocześnie. Hordy demonów zostały tymczasowo powstrzymane, ale zło nie spocznie i tylko prawdziwi potomkowie smoków mogą wypędzić zło na zawsze.

Dragon Born czerpie inspirację artystyczną z wielu wspaniałych tytułów akcji. Sama gra daje nam takie same doświadczenia jakie mogliśmy nabyć grając w wiele gier singleplayer i MMO, ale tutaj mamy wszystko poprzez przeglądarkę internetową. Znajdziemy tutaj wiele misji, kampanii, dungeonów, a także masę codziennych konkursów i unikalny system postaci. Gra jest wspaniała zarówno dla graczy casualowych jak i tych no-lifów (hardkorowców). Wcale nie tak bardzo pod względem graficznym nie różni się od swoich klientowych konkurentów, a także posiada sporą zawartość, które nie powstydziłaby się nawet największa produkcja, dlatego Dragon Born może być idealną, darmową grą na przeglądarkę właśnie dla Ciebie.


dragon born arpg 001

Gdybym nigdy nie grał w Soul of Guardian to nigdy bym się nie przekonał, że pomimo tak licznych podobieństw dwóch gier pod względem graficznym, systemem progresji, wymaganiami co do kolejnych poziomów, trybami zadaniowymi Dragon Born może być znacznie lepiej stworzony, aniżeli w/w osławiona produkcja MMO. Po wejściu do gry stworzyłem swoją postać – Priesta – i następnie wszystko stało się dla mnie jasne. Biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia z SOG łatwo udało mi się wbić z 1 poziomu aż do 20 moją postać. Oczywiście dużo pomógł mi system auto-path, portale i dobrze oznaczona mapa.

Dragon Born rozwija przed nami świat stworzony za pomocą pięknej, jasnej grafiki co jest zupełnym przeciwieństwem Soul of Guardian, która bardziej nadaje się dla ludzi łaknących depresji i mrocznych klimatów. Ciekawie także stworzono tutaj oprawę dźwiękową, która zmienia się wraz z rozwijającą się historią. Na przykład szybki rytm towarzyszy nam podczas zadań związanych z walką, ale już wolniejsza i spokojniejsza nuta jest specyficzna dla klimatów związanych z cmentarzyskami itp.


dragon born arpg 002

Choć powinienem o tym wspomnieć wcześniej to w Dragon Born możemy zagrać jedną z czterech postaci: Soldier, Priest, Mage i Ranger. Każda z nich jest opisana przez cztery główne statystyki jak siła, wytrzymałość, zwinność i mądrość. Oczywiście nasza postać może posługiwać się również szeregiem umiejętności, które nabywa za każdym nowym poziomem. Aby je ulepszać musimy zdobywać księgi umiejętności, które dropią z potworów, ale zdobędziemy je także wykonując zadania. Kiedy już przyswoimy daną umiejętność to automatycznie pojawi się ona na pasku skrótów, wywołamy je poprzez użycie klawiatury numerycznej. Jeśli graliście w Metin 2 to na pewno wiecie cokolwiek o systemie reputacji, tutaj także jest on online. Reputacje zdobywamy zabijając potwory, ukańczając zadania plus wieloma innymi metodami, które odkryjecie dość szybko.

W grze również bardzo aktywnie rozwija się handel między graczami, a także ten z postaciami NPC (Grocery Dealer, Gear Dealer, Food Dealer, Potion Dealer i Reputation Dealer). Możemy kupować ile tylko chcemy u powyższych postaci, dopóki nas stać na towar przez nich oferowany. Handel między graczami nie jest ograniczony poprzez poziomy, frakcje czy gildie. Jednakże musimy osiągnąć co najmniej 35 poziom jeśli chcemy handlować za złoto.


dragon born arpg 003

Dragon Born oferuje nam również wiele różnego rodzaju instancji, gdzie będziemy mieli okazję zdobyć lepszy sprzęt, księgi umiejętności i inne fantastyczne przedmioty. Instancje są ekstremalnie trudne, więc nie wybierajmy się tam w samotności. Aby wejść do dostępnej instancji musimy przejść poprzez portal, albo za pomocą różnego rodzaju eventów. Jednak jeśli jesteście fanami zwykłych walk PvP i szukacie zwady z innymi graczami to nie ma problemu, możecie wyzywać do walki kogo tylko chcecie, a członków konkurencyjne frakcji można lać bez ostrzeżenia. Zresztą sprawdźcie to sami na własny rachunek.

Tak czy inaczej mimo wielu podobieństw do innych gier Dragon Born oferuje nam te same wrażenia, a nawet i o wiele więcej, a zważcie na to, że to wszystko jest dostępne poprzez przeglądarkę. Zagracie?


Gry podobne