Wydawca gry Darkness Reborn, studio Gamevil, ogłosiło start nowej gry na urządzenia mobilne o nazwie Dragon Blaze. Stworzona została przez FLINT i jest to RPG, które zabiera nas na ziemie smoków, gdzie stajemy przed niezwykle trudnym wyzwaniem – musimy uratować rasę ludzką i wygrać krwawą wojnę ze smokami.

W grze Dragon Blaze gracze mogą wybierać spośród pięciu klas wojowników, będzie tu zarówno wojownik, łucznik, mag czy kapłan jak i nie zabraknie standardowej klasy rogue. W trakcie gry pojawi się możliwość rozwijania postaci jak i najmowania kolejnych członków do drużyny, każdy z nich wyróżni się zarówno swoją klasą (rodzajem) jak i zdolnościami. Do wyboru mamy cztery tryby rozgrywki wliczając w to oparty o poziomy tryb przygody czy tzw. „story mode”. Nie zabraknie walk w czasie rzeczywistym z boosami, mini bossami czy innymi pomniejszymi przeciwnikami.


Dragon Blaze

Podczas każdej misji, postacie awansują na wyższe poziomy, mogą atakować z większą siłą jak i leczyć się automatycznie – leczyć możemy ich także ręcznie bądź pozostawić to specjalnym umiejętnościom, które po aktywacji załatwią za nas wszelkie formalności. Jeśli nie chcemy zbyt mocno udzielać się podczas walki itd. to można aktywować tryb auto, dzięki czemu system gry sam aktywuje odpowiednie skille jak i przeprowadzi kolejne potyczki, a nam pozostanie przejrzenie i analiza wyników.

Jak tylko gracze ukończą misje i najmą nowych sojuszników to mogą oni rozpocząć proces fuzji łącząc ze sobą słabsze jednostki w jedną, o wiele silniejszą. Dodatkowo, gracze mogą łączyć wymaksowane jednostki w jedną, wyobraźcie sobie jak silną w takim przypadku? Samych herosów możemy zdobywać w formie nagród w trakcie gry, ale pojawia się też opcja zakupu lepszych postaci przy użyciu waluty premium.


Dragon Blaze

Jeśli już znudzi nam się tryb historii to Dragon Blaze pozwala nam również na raidy na różnego rodzaju gniazda bossów, ale tutaj w czasie rzeczywistym musimy skumać się z innymi graczami i ruszyć do walki o najrzadsze broni i przedmioty, które będą nagrodą za pokonanie bestii. Gracze mogą rywalizować także między sobą na arenie PvP, a w wolnej chwili mogą wpaść do labiryntu, gdzie na swojej drodze spotkamy niekończące się zastępy wrogów, ale to najszybszy sposób na zarobienie dodatkowego złota. System gildii także został dodany do gry.

Gra Dragon Blaze dostępna jest do pobrania za darmo na iTunes jak i Google Play (Android). Gra oficjalnie pojawiła się na świecie w lutym 2014 roku i debiut miała w Korei, gdzie została pobrana do tej pory w pięciu milionach egzemplarzy.Gry podobne