Kojarzycie Doraemona? Kota robota, który przybył do nas z przyszłości i którego mogliśmy podziwiać w japońskiej mandze i serialu animowanym o identycznym tytule co jego imię. Z tego co pamiętam to zawsze uwielbiał wcinać placki z przepysznym dżemem z Azuki – taki rodzaj czerwonej fasoli. Najdziwniejsze w nim jest to, że mimo iż jest kotem to panicznie boi się myszy czy innych gryzoni, ale jego strach jest jak najbardziej uzasadniony, gdyż to właśnie te szkodniki niegdyś zjadły mu uszy.

Ów kotek pojawił się niedawno na Androidzie, w nowej grze Doraemon Gadget Rush, która powstała dzięki studiu Animoca. Jest to kolejna logiczna łamigłówka z gatunku „dopasuj 3 elementy” niezwykle podobna do serii Puzzles & Dragons, gdzie musimy dopasowywać przeróżne rzeczy do siebie, aby tym samym móc zadać obrażenia przeciwnikowi. Każda postać posiada kilka gadżetów, których może używać i dzięki którym potrafi mocniej uderzać w przeciwnika. Gadżety możemy zbierać w trakcie normalnej gry albo wymieniając na nie posiadane dorayaki (ulubione placki tytułowego bohatera), które także zdobywamy w trakcie gry.


Doraemon Gadget Rush

W Gadget Rush nasz bohater Doraemon zmierzy się z armią kosmitów, potworów chcących opanować cały świat gry. Im większą grupę tych samych elementów uda nam się usunąć z planszy tym większy kombos generuje system i mocniej uderzamy we wroga, a na zwycięstwo mamy ograniczony czas. Dodatkowo wywołując kilka kolejnych kombosów wywołujemy tzw. Fever Time. W tym wszystkim mogą nam pomóc kolejne wspomagacze (power-up), dzięki którym zwiększymy nie tylko swoją skuteczność, ale i zdobędziemy więcej punktów i zadamy kosmitom o wiele wyższe obrażenia.

W naszej podróży i walce z obecnym najeźdźcą pomogą nam przyjaciele Doraemona, doskonale znani z serii animowanej. Możemy odblokować Nobita, Shizuka czy Takeshi. Przyjaciele pomogą nam w walce, a możemy ich wzmacniać podobnie jak głównego bohatera, dodawać im potężną broń z unikalnymi boostami.


Doraemon Gadget Rush na Androida

Zapytacie jakie cel jest tych wszystkich walk? Otóż pokonując kolejnych kosmitów możemy odzyskać wszystkie skradzione Doraemonowi gadżety, których obecnie w grze jest około 30-tu.
W Doraemon Gadget Rush zabawę ułatwią nam także dzwonki (bell) jedna z walut gry, w sumie jest to opcja premium, ale nie musimy ich koniecznie kupować, wystarczy obejrzeć materiały reklamowe dostępne w grze, aby mieć je za darmo. Również dzięki przechodzeniu na wyższy poziom, za każdym razem otrzymamy pięć dzwonków za free. Za dzwonki kupimy nowych bohaterów, a to z pewnością urozmaici nam całą zabawę.
Graficznie gra prezentuje się przyzwoicie, jak na mangę przystało i dodatkowo możemy powrócić do czasów dzieciństwa, gdzie nasz robotyczny kotek podbijał serca dzieci na całym świecie.


Gry podobne