Nowa gra przeglądarkowa Dom Zagadek na NK przeniesie nas do wielkiego domu, można powiedzieć labiryntu, w którym dowiadujesz się, że zostałeś uwięziony wraz z setkami innych graczy, twoim oprawcą jest psychopatyczny morderca, a naszym zadaniem jest krok po kroku rozwiązywanie kolejnych zagadek i zadań, które doprowadzą nas do wyjścia. Jednak w miarę gry odkryjemy, że nic nie jest na pierwszy rzut oka takie jak nam się wydaje, oprócz wyjścia zapragniemy szukać także nowych odpowiedzi, które odkryją nam całą tajemnicę skrywaną przez mordercę. Po tym krótki wprowadzeniu już co nieco nakreśliłem tematykę gry na nk Dom Zagadek. Naszą przygodę zaczynamy od pokoju startowego, gdzie musimy wykonać pierwsze zadania oddane nam przez lalkarza, znajdujemy wszystkie lalki w pokoju poprzez klikanie na nie i przechodzimy do prawdziwej gry, traktujcie to jak swoistego rodzaju tutorial.

gra na nk dom zagadek 002


Każda odkryta do końca przez nas tajemnica to jeden puzzel do naszej układanki, gdy zbierzemy całość i ją ułożymy to pojawi się w naszym pokoju nowy obraz, na początku są tam puste białe makiety. W sumie jakby nie patrzeć to ten pokój jest czymś w stylu menu, koło łóżka leży prezent, na który klikamy i możemy podejrzeć to co wysłali nam znajomi. Skrzynia będzie naszym magazynem, a szafa dostępem do sklepu gry. Kolekcje sprawdzimy klikając na regał, a znajomych możemy zaprosić za pomocą komputera. Pozostaje chyba najważniejszy element w naszym pokoju, czyli mapa, z lewej strony wisi na ścianie. Pozwoli nam ona przemieszczać się do dostępnych pomieszczeń w całym domu. Dostępne pomieszczenia mają zapalone światło i wystarczy tam kliknąć, aby zacząć wykonywać kolejne zadania, tudzież rozwikłać nadane nam zadania.

gra na nk dom zagadek 003

Aby odblokować kolejne pokoje w grze na nk Dom Zagadek musimy uzbierać kolejne punkty wolności poprzez zbieranie piór. Trafiają się one dość często, głównie w naszym pokoju, więc nie powinno być problemów z ich systematycznym zbieraniem, klikajcie po prostu na lalki jak się pokażą. Najeżdżając na każde pomieszczenie możemy zobaczyć stawiane nam wymagania. Jednak, aby szybciej zbierać Punkty Wolności najlepiej zaczynać rozwiązywanie zagadek, przed wejście do pokoju dostajemy informacje o naszym postępie w danej lokacji, a także o czekającej nas nagrodzie jeśli nam się powiedzie. Dodatkowo w każdym miejscu można znaleźć różne przedmioty, ale to na pewno zauważycie. Mamy również informacje o naszych rekordach, a także o tym, który z naszych znajomych jest od nas widocznie lepszy.


gra na nk dom zagadek 003

W grze Dom Zagadek na naszej klasie na górnym menu znajdziemy informacje o poziomie naszych Punktów Wolności(zielona kula), a także mamy stan naszego życia (czerwona kula). Przy każdym wejściu do pomieszczenia zużywamy określoną ilość życia, jak się nam ono skończy musimy poczekać aż się odnowi. Z lewej strony znajdziemy również informacje o dwóch walutach gry, Złote Żetony, te które musimy kupić, albo dostajemy po jednym co każdy poziom i Żetony, które zarabiamy wykonując misje i rozwiązując zadania.

gra na nk dom zagadek 004


Rozgrywa jest różna i zależy na jaki tryb trafimy, popularny jest tryb „słowa”, gdzie na dolnej części ekranu widzimy napisy, informacje o przedmiotach jakie musimy wyszukać w pokoju. Kliknięcie w coś co pojawi się później na dolnym pasku, a my to okryliśmy wcześniej nie przyniesie nam nic dobrego, a tylko stracimy przez to troszkę życia, więc wyszukujcie na bieżąco. W trybie „noc” wszystko będzie w ciemnym pokoju, a my mamy latarkę, którą po kawałku musimy prześwietlać każdy zakamarek w poszukiwaniu przedmiotów. Jest także tryb obrazkowy, gdzie dostajemy info w postaci obrazków przedmiotów do wyszukania, ale już gorzej jest przy trybie, gdzie te obrazki są konturami danego przedmiotu, wtedy trzeba się domyślać co to może być.

gra na nk dom zagadek 005

Dodatkowym ułatwieniem w grze Dom Zagadek jest możliwość dokupienia specjalnych przedmiotów, boostów, które pomogą nam w trudnych chwilach, czego przykładem może być eliksir, który automatycznie odnajduje przedmiot, z którym mamy największe problemy, za takie bonusy zapłacimy normalną walutą gry, dlatego czasem na czarną godzinę trzeba się w to wyposażyć.

Muzyka w grze jest troszkę monotonna i po kilku minutach staje się tak nudna, że lepiej włączyć coś z zewnętrznego odtwarzacza, aby nie zasnąć. Także po kilku minutach gra się po prostu nudzi, zamiast trudniej, jest coraz łatwiej. Grę oceniam na 4/10, ale to może z racji tego, że nie bardzo lubię detektywistycznych gier przeglądarkowych.


Gry podobne