Ninja Kingdom (Dojo Mojo) brzmi jak nazwa kiepskiej japońskiej kreskówki, ale to gra, którą znajdziecie na Facebooku i nie zgadniecie kto jest wydawcą? Sławne studio Zynga (Farmville 2, CityVille). Tak naprawdę to kolejna, według mnie zwyczajna, gra strategiczna, gdzie na nowo zajmiemy się trenowaniem armii, niszczeniem sąsiadów i wyszukiwaniem dla siebie idealnych sojuszników. Jednak, aby w ogóle zacząć odpowiednio tutaj swoją przygodę musimy zbudować wioskę, przygotować ją do obrony przed potencjalnymi najeźdźcami itp.Naszym największym wrogiem jest Zły Szogun, którego sługusy nieraz dadzą nam się we znaki. Problemem jest jednak duży czas jaki jest potrzebny do rozbudowy naszego Pałacy, odpowiednik Ratusza, czyli głównego budynku w naszych miastach. Dodatkowo musimy starać się odblokować więcej skarbów, trenować większe ilości mocniejszych jednostek i tak w kółko. Jeśli miałbym porównać Ninja Kingdom do innych gier na fejsie to zacząłbym od Backyard Monsters i War of Mercenaries, dlaczego? Jeśli nie zagraliście choć raz w te gry to moje tłumaczenie nie będzie miało tutaj większego sensu.

historia gry

 


Recenzja gry Ninja Kingdom na Facebooku

Jednak jeśli gry strategiczne, w których budujemy własne imperium nie są Wam obce to zdajecie sobie sprawę z tego, że czeka Was tutaj parę ładnych dni mozolnej pracy. Zbudujemy przeróżne struktury, uruchomimy kopalnie, zbudujemy magazyny, a Nasz Pałac będzie w tej świetności lśnił jak nigdy dotąd. Gdy już osiągniemy pewien poziom rozwoju zwrócimy swój wzrok na okoliczne wioski, zapragniemy władzy, zechcemy dzierżyć w dłoni cały świat.

Sprawdź także nasze poradniki do gry:

Co ciekawe według historii gry nasza misja jest zupełnie inna niż ta rzeczywista, choć poniekąd i ją wykonujemy. Musimy uratować księżniczkę z rąk złego szoguna i jego sługusów. W trakcie podbojów zdobywamy skrzynie ze skarbami, które zostały podstępnie skradzione i skrzętnie schowane przed Nami.


moja wioska

Co do samej walki w Ninja Kingdom to wszystko praktycznie nie zmienia się jeśli chodzi o standardy strategii online z małymi wyjątkami. Oprócz regularnych jednostek jak Grunt, Assassin, Ninja, Thief i Samurai, możemy zarządzać specjalnymi jednostkami z unikalnymi umiejętnościami. Przykładem możemy być Stealth Ninjas, czy mam napisać, że potrafi być niewidoczny? Ale niewidoczny do czasu, gdy wyprowadzi swój pierwszy atak. Dodatkowo możemy przywoływać specjalne bestie, które nazwano tutaj „Oni”, będą one walczyć u Naszego boku w trakcie kampanii pojedynczego gracza jak i w rozgrywce multiplayer. Są to jedyne jednostki, którymi możemy sami sterować podczas walki. Jak tylko przywołamy Oni to możemy wybrać dowolny cel i nasza bestia będzie go atakować póki nie zostanie zniszczony.

W wiosce również mamy wspaniałego wojaka, Strażnika, który broni Pałacu przechadzając się po okolicy i niszcząc wrogie jednostki próbujące przejść przez mury, albo te które zbyt blisko podejdą do Pałacu.

Każda jednostka w grze Ninja Kingdom, jak wspomniałem już wcześniej, posiada zestaw specjalnych umiejętności, mocne i słabe strony – co się głównie tyczy ataku i preferowanego celu. Dla przykładu Grunts i Ninja preferują atakować najbliższe cele w walce bezpośredniej, podczas gdy Assassin jest lepszy w ataku na bardziej odległe cele, czyli wykorzystamy go do walki dystansowej. W celu jak najlepszego wykorzystania naszej zdolności bojowej musimy wybierać odpowiednie typy jednostek do walki. Można tego dokonać na podstawie całościowej analizy wrogich sił. Choć wielu z Was powie, że liczy się ilość – nie będę się kłócił, ale ilość nie jest jedynym czynnikiem decydującym o wygranej. Istotne jest także dobre rozplanowanie oddziałów przed atakiem. Czasami warto ustawić wszystkie jednostki w jednym miejscu, aby szybko zniszczyć skoncentrowaną obronę, a niekiedy podzielić wojska jest lepiej na małe oddziały. Przed walką mamy trochę czasu na zaplanowanie każdego ustawienia, ale i tak wszystkiego nauczycie się metodą prób i błędów.


w trakcie ataku

Ninja Kingdom nie brakuje również funkcji społecznościowych, dzięki którym możemy zapraszać do gry znajomych za co otrzymamy Jade Bonus i Samurai jak i zwiększy się nam codzienna dawka prezentów, o ile znajomy dołączy do zabawy. Dostaliśmy możliwość budowania sojuszu dzięki czemu w grupie czujemy się bezpieczniej, no i można dzielić się z członkami doświadczeniami.


Gry podobne