Gry od 6waves zawsze mnie wciągały na dłuższy czas, ale tym razem gra match 3 na Facebooku, czyli Dogs vs Cats bije inne produkcje o głowę. Tradycyjna wojna psów i kotów, odwieczni wrogowie stają przed sobą na nowo, ale tym razem w bajkowej produkcji przeznaczonej przede wszystkim dla wszystkich, którzy lubią nieco ruszyć głową.

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”true” icon=”true”]
[restab title=”Recenzja gry” active=”active”]


Recenzja gry

Zasady gry nie różnią się od tych podstawowych jakie znamy z innych, podobnych gier i aplikacji na urządzenia mobilne. Zadaniem gracza jest dopasowywanie w pionie czy poziomie do siebie co najmniej trzech identycznych elementów. Każdy poziom w grze ma zupełnie inny layout (ustawienie i kształt) jak i odmienne cele, które są naszymi zadaniami jakie musimy wykonać, aby pozytywnie ukończyć poziom.

Sprowadź kość na dół planszy

Sprowadź kość na dół planszy, to jedno z zadań przed jakimi staniesz testując grę.

Pierwsze poziomy Dogs vs Cats posłużą nam jako typowy samouczek i dowiemy się z nich wszystkiego co powinniśmy wiedzieć chcąc dalej kontynuować zabawę. Wymagania w nich są podstawowe, zdobyć co najmniej tyle punktów, aby starczyło na choć jedną gwiazdę. Kolejne poziomy wymagają od nas aby oczyścić planszę z kryształów cukru tworząc dopasowania w miejscach, w których je widzimy. W dalszym etapie gry będziemy musieli tak manewrować dopasowywaniami, aby sprowadzić wskazane przedmioty na sam dół planszy.


Bez względu na typ rundy zawsze możemy wypełnić magiczną kulę, która znajduje się z lewej strony, w dolnej części ekranu gry. Zapełniamy ją tworząc dopasowania symboli, które na sobie mają oznaczenia rynek, albo poprzez dopasowania czterech czy pięciu elementów, dodatkowo liczą się kształty L czy T. Te specyficzne dopasowania tworzą rybę, która po kliknięciu przez nas ląduje do magicznej kuli. Gdy kula się wypełni musimy na nią kliknąć, a wtedy magia płynąca z niej zniszczy określone elementy z planszy jednocześnie pomagając nam wykonać cele czy zdobywać większe ilości punktów, a co za tym idzie o wiele więcej gwiazdek.

Podpowiedzi w grze

Zwracaj uwagę na to co podpowiada Ci sama gra, cenne wskazówki pozwolą Ci walczyć skuteczniej, czy to z kotami czy z psami.

W grze Dogs vs Cats ciekawe jest to, że możemy tworzyć specjalne combosy dające nam dodatkowe bonusy w trakcie gry, a wszystko dzięki dopasowaniom raz za razem tych samych kolorów. Wystarczy dwa razy dopasować do siebie niebieskie, aby wywołać bonus, w później za kolejne dopasowania niebieskich (w jednym ciągu) otrzymujemy każdorazowo bonus. Bonusy te mogą zniszczyć niewielką część elementów z planszy albo całe wiersze czy kolumny elementów.


W trakcie swojej podróży napotkamy wiele różnych psów i kotów, a dla każdego z nich możemy zdobywać kolejne ulepszenia poprzez lepsze rozegranie poziomów (uzyskanie większej ilości gwiazdek).

Na każdym poziomie możemy zdobyć maksymalnie trzy gwiazdy, wszystko zależy od końcowego wyniku punktowego. Punkty w bonusie dostajemy za każdy pozostały ruch po wypełnieniu zadań, jak i wiele bonusów dostajemy za kombosy czy wypełnienia kuli w Dogs vs Cats.

Ulepszaj zwierzaki

Ulepszaj zwierzaki, a magiczna kula da Ci o wiele większe efekty, może podwójny, albo potrójny bonus by Cię interesował?

Gdy przechodzimy kolejne poziomy to odblokowują się nam nowe wspomagacze, których po kilka sztuk dostaniemy w prezencie, a dodatkowe będziemy mieli możliwość kupić. Dają nam one znaczną przewagę, ale więcej o nich dowiemy się z poradników, które znajdziecie w zakładkach. Dodatkowo gracze mogą dokupić ekstra ruchy jeśli zabraknie tych co posiadają aktualnie.

Gra Dogs vs Cats dostępne jest już za darmo na Facebooku.

[/restab]
[restab title=”Poradniki”]

Poradniki do Dogs vs Cats

Aktualnie nie mamy żadnego poradnika do Dogs vs Cats, ale zajrzyj tutaj za kilka dni, a napewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

[/restab]
[restab title=”Tips & Tricks”]

Tips & Tricks

Na chwilę obecną brak z naszej strony jakichkolwiek wskazówek do gry, zapraszamy już niedługo.

[/restab]
[/restabs]


Gry podobne