Dogs of War Online (Psy Wojny) to po prostu kolejna gra strategiczna, gdzie jako gracze stajemy się dowódcami pewnej grupy najemników, których musimy zbierać przez całą rozgrywkę. Nasz cel jest prosty i jasny, Nasi najemnicy muszą walczyć i pokonać inne frakcje/sojusze. A pamiętacie jeszcze z roku 2000 popularną planszówkę Confrontation? Tak, dobrze myślicie, gra którą Wam dziś opisuje oparta jest właśnie na tym samym uniwersum – ehh te wspomnienia tych metalowych figurek – to była naprawdę przednia zabawa.Może jednak najpierw poznajmy historię jaką zaimplementowano w grze:

Świat Aarklash pogrążył się w wojnie, a wszystko przez konflikt pomiędzy siłami Światła, Mroku i Przeznaczenia. W każdym z tych sojuszy pojawili się bohaterowie, którzy podróżują przez kontynenty w poszukiwaniu sławy i chwały. Weterani pamiętający o swojej przeszłości, wściekli bandyci i inni tworzą ugrupowania, którymi nakreślają swoją odmienność. Jednak najwięcej jest najemników, którzy za odpowiednią cenę zrobią wszystko, konkurencja jest spora i każdy chce choćby kawałek „tego tortu” i nikogo nie obchodzi to kto w danym momencie jest zleceniodawcą. My w tej rzeczywistości musimy nauczyć się wykorzystywać umiejętności każdej jednostki, aby swój mało znaczący byt przekształcić w dobrobyt!

Brzmi ciekawie no nie?


Strategiczne planowanie na heksagonalnych polach walki

 

Sojusz Mroku manifestuje się sztandarem Barana i jest to najmroczniejsza z frakcji jakie mamy w grze. Profesjonalnie zajmują się czarną magią, ale chyba najbardziej przeraża ich zamiłowanie do nekromancji. Od dawna czczą bóstwa zamieszkujące najgłębsze rejony ziemi, a ich armie to same kości i martwe mięso, może to zombie, a może zwykłe szkieletory – jedno jest pewne – nie chcecie ich spotkać na swojej drodze.


Do królestwa Światła oczywiście należą ludzie, którzy od wieków starają się wyplenić mroczną plagę. Noszą znamię Lwa jako znak odwagi i męstwa, a ich najgroźniejsze jednostki to Paladyni.

Wilk, to znak na sztandarze frakcji Przeznaczenia, nie są oni wrogo nastawieni do nikogo, a i uznać ich można za typowo neutralnych. Przez duże podobieństwo do wilkołaków nie są dobrze postrzegani przez ludzi, wszyscy w nich widzą potencjalnych przestępców itp., ale ich największym atutem jest ogromna, nadludzka siła, dzięki której są w stanie w pojedynkę położyć na łopatki legiony.

Unikaj przeszkód w Dogs of War, a walka przebiegnie po Twojej myśli


 

No to mamy historię i opis frakcji dostępnych w Dogs of War Online za sobą, ale to nie koniec, bo musicie wiedzieć, ze każdy z prezentowanych sojuszy może posiadać unikalne jednostki, a jak je wykorzystywać w walce to musicie nauczyć się tego sami. Liczy się strategia, a już samo pole walki złożone z heksagonalnych pól da Wam do myślenia – nauka swoich słabości i mocnych stron będzie tutaj kluczem do zwycięstwa.

Jednak nie tylko walka będzie tutaj jedyną rozrywką. Pomiędzy pojedynkami warto szkolić swoich najemników, a ku temu nadarza się okazja – setki misji czeka na nas w dalszym etapie rozgrywki, a każda da nam potrzebne doświadczenie, które w odpowiedniej ilości pozwoli nam zwiększyć statystyki najemników.

Mrok, Światło czy Przeznaczeni - wybierz swoją drogą w Dogs of War

 

Dogs of War to bez wątpienia godna uwagi gra internetowa, dzięki niej poznacie co to honor, odwaga i walka w mrocznym świecie fantasy. Zagrać można za darmo, toczyć setki bitew, a nuż na końcu uda nam się osiągnąć tytuł prawdziwego weterana.


Gry podobne