Doctor Who: Worlds in Time jest przeglądarkową grą opartą o popularny seria TV z programy BBC. Produkcją zajmuje się studio Three Rings, które należy do SEGA, które również szczyci się darmowymi grami typu puzzle jak Puzzle Pirates i Spiral Knights. Doctor Who: Worlds in Time to gra przygodowa, luźno oparta na serialu. Posiada oryginalną fabułę, a my wcielamy się w rolę jednego z licznych pomocników słynnego Doktora Who i podróżujemy z nim w czasie i przestrzeni. Każde odwiedzane przez nas miejsce jest wyposażone w serię zagadek, wydarzenia w grze głównie opierają się na historii, a my rozwiązując kolejne zagadki, wypełniając zadania odrywamy coraz to nowe miejsca, poznajemy nowe historie.

Zaczynając zabawę w grze Doctor Who: Worlds in Time musimy na początku wybrać swoję imię i rasę. Do wyboru oddano nam cztery rasy: Silurian, Human,Catkind i Cheem. Następnie musimy wybrać kolor naszej skóry, dostępne style zależą od naszych wcześniejszych wyborów. Później dopasowujemy kolor włosów, wygląd głowy i jej kształt. Każdy nowy gracz na początku ubrany jest tylko w piżamę. Dodatkowe ubrania mogą być kupione w klepie gry, albo zdobyte podczas kolejnych śledztw. Wiele ubrań jest podobnych do tych jakie noszą NPC.


doctor who 1

Podstawowa rozgrywka w grze Doctor Who: Worlds in Time polega głównie na sekwencjach fabularnych, głównie przedstawianych za pomocą tekstowych dymków. Każdy odkrywany przez nas obszar posiada jedno, albo i więcej zadań, które musimy ukończyć, są tutaj także liczne mini gry. Gierki są wymagane, aby odblokować kolejne elementy, głównie widziałem tutaj zabawy typu bubble shooter. Jeśli musimy się włamać do komputera to czeka nas rozgrywka w Diamond Dash, a aby odwrócić czyjąś uwagę musimy zagrać w grę typu match 3 puzzle. Jednak są tutaj przypadki, w których musimy wykonać kilka zadań równocześnie. Jeśli gramy solo to będzie nam towarzyszyć komputerowy asystent, któremu mamy możliwość przypisać różne zadania. Ale możemy również współpracować z innymi graczami, jednakże nasze postępy w tym przypadku są zdeterminowane przez umiejętności grupy i jej efektywność. To bardzo przydatna funkcja, gdyż podczas gdy my odwracamy uwagę grając w puzzle match 3 to inni mogą spokojnie włamywać się do komputera, albo przełamywać inne blokady.

doctor who 2


Crafting w przeglądarkowej grze Doctor Who: Worlds in Time pozwala na wykorzystanie wcześniej zdobytych podczas przygód materiałów i używamy ich do tworzenia nowych elementów, aby dodać je do naszych gadżetów. Crafting wymaga od nas sporej ilości monet, oprócz elementów wymienionych w przepisie. Kiedy mamy już wszystkie materiały i wystarczającą ilość monet to możemy w fabrykatorze stworzyć pożądany przedmiot. To wszystko nie wymaga od nas dodatkowych umiejętności, a fabrykator zawsze z sukcesem wytwarza przedmioty, a gdy nie mamy wymaganych składników to zawsze można je zakupić. Materiały mogą być nagrodami z wykonanych misji, a także za otwarcie kolejnych shards. Otwieranie ich może przynieść nam Tinclavic, Nitrofine, Disillium i Validium. Wykonane misje przyniosą nam monety, shard, Jethrik, Duralinium, Argonite albo Trisilicate.

Ciekawą walutą, czy tam jak to nazwać, w grze Doctor Who: Worlds in Time jest Chronos. Codziennie dostajemy po kilka sztuk tej waluty za darmo, może być użyta do nowych śledztw, otwierania shard i kupowania przedmiotów. Darmowe Chrononsy pojawiają się co pół godziny po jednej sztuce. Gracze mogą mieć ich maksymalnie 50. Dodatkowe punkty mogą zostać zakupione i te akurat nie maja ograniczenia. Kiedy kupujemy nowe Chrononsy to i tak te, które zdobyliśmy za darmo są wydawane jako pierwsze.

doctor who 3


Grafika tutaj nie wzbudza jakiś większych emocji i ogólnie mi gra Doctor Who: Worlds in Time się nie podoba pod każdym względem. Nudzi mnie już na starcie, grafika wygląda jakby ktoś poruszał papierowymi postaciami po kolorowej kartce, a te dymki z niby opowieścią fabularną irytowały mnie raz za razem. Jednak wiem, że spora ilość graczy kocha podobne gry i rozumiem to, dlatego chciałem poinformować właśnie te osoby o najnowszej produkcji rozgrywanej w wielu wymiarach.  


Gry podobne