Studio Disney ma nową grę o ukrytych przedmiotach (HOG), w której prezentuje na nowo wiele ikonicznych postaci z serii animowanych filmów jakie narodziły się pod ich marką. Gra Disney Hidden Worlds jest kierowana przede wszystkim do tych młodszych graczy co widać zarówno po samej prezentacji jak i w prostocie rozgrywki. Oczywiście już po paru minutach gry wyłapałem mnóstwo błędów no i ten system energii, który ostro limituje całą rozgrywkę.


Wszystkie sceny do jakich wejdziemy znajdują swój odpowiednik w jednej z kreskówek wyprodukowanej przez Disney’a, będzie scena wzorowana na bajce „Piękna i bestia” jak i na „Alladynie” czy „Zaplątanych”. W sumie, jeśli mieliście już styczność z podobnymi grami to możecie śmiało zaczynać swoją przygodę. Każdy scenariusz wymaga od graczy odnalezienie pewnych przedmiotów, a robimy to w tradycyjny sposób, klikamy na odnalezioną rzecz i zostaje ona odznaczona z listy.

Disney Hidden Worlds 002

Im szybciej odnajdujemy przedmioty tym więcej zdobywamy na koniec punktów. Im więcej mamy punktów tym więcej zdobywamy gwiazdek, które oznaczają poziom na jakim zakończyliśmy daną scenę. Jednak jedną z najlepszych cech jaką znalazłem w grze Disney Hidden Worlds to jej prezentacja, gdzie znajdziemy zarówno statyczne obrazy z klasyki Disney’owskiej jak i wiele nowych obrazów z ostatnich, kinowych produkcji.


Gracze wcielają się w postać Chrona, artysty który przez przypadek uwolnił atramentowych złoczyńców do magicznego świata bajek. Teraz musi naprawić swój błąd korzystając również z pomocy atramentowych postaci, zwanych tutaj Inklings.

 

Systemy energii niszczą takie gry…

Jednak to wszystko nie takie proste bo najpierw musimy znaleźć, albo stworzyć atrament, co możemy uczynić wykonując/przechodząc kolejne sceny. Niestety, jak wspomniałem na początku, w grze dużą rolę odgrywa system energii, a wchodząc do jakiejkolwiek sceny tracimy jej spore ilości. Możemy również „ulepszać” kolejne scenki i tym samym płacić za nie mniej, ale różnica w ilości energii potrzebnej do zagrania jest znikoma, więc taka czynność jest po prostu nieopłacalna.


Disney Hidden Worlds 003

Z drugiej strony oczekiwanie na odnowienie się energii trwa wieczność, tak samo jak w procesie craftingu tworzenie przedmiotów to nie kwestia paru minut (może z początku). Tym samym, jeśli nie kupimy waluty premium, aby przyśpieszyć te dwa procesy to jesteśmy skazani na czekanie, a jak wiadomo dzieci szybko się nudzą jeśli muszą zbyt długo na coś czekać.

Wielka szkoda, bo Disney Hidden Worlds jest na tyle przyjemną i prostą grą, że dla małych dzieci to idealna zabawa, a także możliwość, w pewnym sensie, treningu swojego umysłu. Dodatkowo jej zasięg, który obejmuje zarówno urządzenia mobilne oparte o systemy iOS i Android sprawiają, że dzieci mogą zająć się czymś nieodmóżdżającym przy dalekich podróżach dając nieco odetchnąć i tak znerwicowanym rodzicom.

Disney Hidden Worlds 004

Nawet jeśli wydawca naprawi kilka mniejszych błędów, które mogą niektórych mocno podirytować to i tak nie zmieni to faktu, że wciąż jest ten „tyraniczny” system energii. No ale to ich podwórko, mogą bawić się jak chcą, ale czy znajdą towarzyszy w swojej przygodzie?

[youtube id=”7vFqofNOUiE” width=”633″ height=”356″]


Gry podobne